به گزارش افکارنیوز، پورمحمدی با اشاره به رقبای تلویزیون گفت ماهواره وشبکه های اجتماعی چه در اینترنت و چه در تلفن همراه رقیب ما هستند که هر روز پیچیده تر و به روزتر می شوند. شبکه های اجتماعی رقیب دوم تلویزیون شده است. امروز چه از لحاظ محتوا و چه تکنیک و فرم ضعیف هستیم و به ضعیف بودن خودمان اعتراف می کنم. از دنیا عقب هستیم. مشکل مهم ما این است.

او در ادامه با انتقاد از دولت گفت بدهکاری های ما به افراد و شرکت های داخلی و خارجی زیاد است. متأسفانه دولت نگاه همدلانه ای ندارد ودر تأمین هزینه ها ما را بازی می دهد و یک ریال هم تا کنون به ما کمک نکرده است و هر روز توقعاتش از ما بیشتر می شود و ما اکنون به مرز بحران رسیده ایم.

معاون سیما در مورد قطع ناگهانی " در حاشیه " گفت: از ابتدا قرار بود " در حاشیه " ۹۰ قسمتی باشد اماقرار نبود در ایام نوروز آن را پخش کنیم. نظر آقای سرافراز این بود که نیمه دوم نوروز و پس از ایام فاطمیه کار پخش شود. برای همین گروه سازنده فرصت نکردند بیش از ۲۶ قسمت کار کنند و همین را هم شبانه روز کارکردند که به آنتن رسید. الان هم در حال کار هستند تا نهایتا بخش دوم این مجموعه را به تنهایی یا همراه با بخش سوم آن باهم پخش کنیم. موضوع فصل دوم در زندان شروع می شود و حالا باید ببینیم قوه قضائیه چگونه برخورد می کند. واقعیت این است که شاید طرح اولیه باعثنارضایتی بیشتر پزشکان می شد اما کار عقب افتاد و روند تولید این مجموعه دو ماه متوقف شد تا بازنگری صورت پذیرد که مایه توهین به پزشکان نباشد. آنچه پخش شد حاصل همه این بازنگری ها بود. اگر ما وقت داشتیم ساخت و پخش هر ۴۵ قسمت این مجموعه را ادامه می دادیم چرا که طرح اولیه این بود که ۴۵ قسمت در موضوع پزشکی و ۴۵ قسمتی غیر پزشکی باشد.

او به شوخی گفت خدا به کمک پزشکان آمد و نشد بیش از این در این موضوع بسازیم چرا که زمان نداشتیم. در موردآنچه که در فصل دوم و در موضوع زندان و زندانیان پرداخته خواهد شد باید بگویم هماهنگی های زیادی انجام شده کهبه نفع کشور و همچنین پیشگیری از وقوع جرم باشد.
وی با اشاره به سخت بودن انتقاد کردن در سیما گفت یکی از برنامه هایسیما را به نقد از خودسازمان صدا و سیما اختصاص می دهیم و برنامه ای تولید می کنیم که آثار تلویزیونی را نقد و بررسی کنیم.

پورمحمدی در پاسخ به سوالی در مورد حواشی مجریان سیما در ماههای گذشته گفت این مسئله به ما برنمی گردد و پشت صحنه خوبی هم ندارد. همچنین در خصوص دو برنامه ثریا و مصیر که توقف پخش آنها باعث شایعات و حواشی زیادی شده بود تصریح کرد قرار شد برنامه مصیر در شبکه دیگری باشد. حجم این برنامه هادر شبکه یک زیاد بود. ثریا هم به زودی راه می افتد. این برنامه ها از لحاظ میزان جذب مخاطب آمار پایینی داشت. سعی ما بود که با کار بیشتر و شکل بهتر روی آنتن بیاید.جذابیت واثرگذاری برنامه ها باید ارتقا یابد. پشت پرده این دو برنامه نه کسی از دولت نکته ای گفته و نه چیزی بوده است. درفضای شبکه های اجتماعی لابی هایی می شود ولی از طرف دولت ملاحظه ای نبوده است.