به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقای حسینی در دیدار گروهی از سینماگران مصر با بیان اینکه تحولات روی داده در مصر بسیار موثر بود ، افزود: گروه های مختلف مصری مرتب به ایران می آیند و از نزدیک با واقعیت های ایران آشنا می شوند.

وی گفت: اعتقاد داریم دیپلماسی فرهنگی می تواند بسیار کارساز باشد و این همکاری و تعامل و تبادل هیئت ها نقش بسیار خوبی دارد زیرا مردم مصر علاقه مند به ایرانند و باید از این فرصت برای همکاری های مشترک در عرصه های مختلف بهره بگیریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: سینما از زمینه های این همکاری هاست که آمادگی خود را اعلام کردند و ما هم آماده هستیم با تجربیاتی که داریم و محتوای خوب سینمای ایران که می تواند برای دنیا موثر باشد با مصر همکاری کنیم.

آقای حسینی بااشاره به تجربیات خوب سینمای مصر گفت: در دیگر زمینه های هنری نیز این آمادگی وجود دارد و اگر ما و مصری ها در کنار هم قرار گیریم چون مصر کشوری فرهنگی است می تواند همکاری های زیادی با ما داشته باشد.

وی افزود: ‌ مصر با بیشتر کشورهای عربی فرق متفاوت است و این کشور سابقه دیرینه، درخشان و تمدن دیرپایی دارد و مردم مصر هم به اسلام و مکتب اهل بیت علاقه ویژه دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مصر در آستانه تحولات است، هنوز نظامی درآن استقرار نیافته است، مبارک که مانع اصلی و وابسته با صهیونیست ها و آمریکایی ها بود برکنار شد و دراین مقطع انتقالی هنرمندان و فعالان فرهنگ می توانند بسیار موثر باشند.

آقای حسینی افزود: ‌ وقتی این افراد از نزدیک دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را می بینند می توانند چهره درستی از این کشور برای مردم خود ترسیم کنند.

وی گفت: قرار شد در جشنواره ای که در مصر برگزار می شود ما حضور فعال داشته باشیم و از آنها هم دعوت کردیم در جشنواره های فیلم و دیگر جشنواره های کشورما حضور داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به عناد رژیم مبارک با انقلاب اسلامی و تبلیغات گسترده این رژیم در ۳۲ سال گذشته علیه ایران اسلامی در مصر افزود: ‌ مردم مصر هم اکنون وقتی از نزدیک با واقعیت های ایران رو به رو می شوند تمایل بیشتری به همکاری پیدا می کنند.

آقای حسینی گفت: چندی قبل در الجزایر با وزیر فرهنگ مصر ملاقات و آمادگی خود را برای اینگونه همکاری ها اعلام کردم و قطعا اینگونه گفتگو ها نتیجه بخش خواهد بود.

وی همچنین درباره ارتباط ایران با دیگر کشورهای اسلامی گفت: باید همکاری های دوجانبه را با تک تک کشورهای اسلامی رونق و افزایش دهیم و می توانیم به این سمت هم حرکت کنیم که همکاری گسترده تری وجود داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به عنوان مثال در موضوع شبکه های تلویزیونی ، اتحادیه رادیو تلویزیون های جهان اسلام تشکیل شد و درباره نویسندگان و ناشران نیز اقداماتی در حال پی گیری است .