به گزارش افکارنیوز، در حالی‌که حدود یک سال و نیم دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال آینده میلادی باقی است خبرها حاکی از آن است که حزب دموکرات لابی خود با هالیوودی‌ها که یکی از منابع بزرگ تأمین مخارج تبلیغات انتخاباتی هستند را آغاز کرده‌ است.

در این میان «باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا پنج شنبه گذشته پس از حضور در مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی هالیوودی‌ها برای حمایت از حزب دموکرات، بخش زیادی از سخنان خود را به کشتار ۹ نفر در کلیسای چارلستون اختصاص داد ولی در حالی‌که به نظر می‌رسید موضوع به همین جا ختم شده باشد، رسانه‌های آمریکایی خبر دادند که وی پس از اتمام این مراسم با «استیون اسپیلبرگ»، کارگردان یهودی هالیوود و یکی از حمایت‌کننده اصلی رژیم صهیونیستی در هالیوود و همچنین «جفری کاتزنبرگ»، رئیس یهودی کمپانی انیمیشن سازی «دریم ورکس» که هر دو از حامیان «اوباما» در دو انتخابات قبلی ریاست‌جمهوری بوده‌اند، به دور از چشم رسانه‌ها، دیدار و گفتگویی داشته است. این سه ساعت ۷ و نیم بعد از ظهر به اتفاق هم هتل بورلی هیلز، محل برگزاری مراسم، را ترک می‌کنند و با یکدیگر شام صرف می‌کنند.
روز بعد نیز «هیلاری کلینتون» در ضیافت عصرانه‌ای که در منزل «توبی مگوآیر»، بازیگر فیلم «مرد عنکبوتی» و همسرش «جنیفر میر» به منظور جمع‌آوری کمک مالی برای حزب دموکرات برگزار شده بود، حضور می‌یابد. قیمت هر بلیط برای حضور در این مراسم حداقل ۲ هزار و ۷۰۰ دلار اعلام شده است که گفته می‌شود بیش از ۲۵۰ بلیط در این مراسم فروخته شد.

در این مراسم ستاره‌های مطرحی چون «لئوناردو دی‌کاپریو»، «الیزابت بانکز»، «سیا فرلر»، خواننده، «هاوارد گوردون»، تهیه‌کننده سریال «هوملند» و «کلی بوش»، تهیه‌کننده هالیوودی نیز حضور داشته‌اند.

«هیلاری کلینتون» در این مراسم حدود ۳۰ دقیقه سخنرانی کرد که در بخشی از سخنانش خطاب به حضار گفت: برای اینکه بتوانم به مردم انگیزه کافی بدهم و به‌گونه‌ای برای آنها الهام بخش باشم به کمک صنعت سرگرمی هالیوود نیازمندم.


وی در پایان سخنانش در حالی‌که لبخند به لب داشت، افزود: چقدر فوق‌العاده خواهد بود که یک مادربزرگ در کاخ سفید داشته باشید.

کلینتون که هماکنون نامزد مطرح حزب دموکرات در انتخابات ریاستجمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکاست، در حالی امروز لسآنجلس را ترک میکند که امیدوار است بتواند در جریان این سفر خود بیش از ۱ میلیون دلار کمک مالی از اهالی صنعت سینما و سرگرمی هالیوود جمعآوری کند.