به گزارش افکارنیوز، مجموعه تلویزیونی «تعبیر وارونه یک رویا» از سوم مرداد روی آنتن شبکه یک می‌رود. این مجموعه به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه‌کنندگی سیدکمال طباطبایی، محصول گروه فیلم و سریال شبکه یک است که از روز شنبه سوم مرداد ساعت ۲۲ از این شبکه پخش خواهد شد.

این سریال در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تهیه و تولید شده و از شنبه تا چهارشنبه هر هفته پخش می‌شود. این مجموعه هم اکنون در مراحل پایانی تصویربرداری قرار دارد و به گفته کارگردان این سریال، تصویربرداری آن تا دهم مرداد به اتمام خواهد رسید.

«تعبیر وارونه یک رویا» یک روایت جاسوسی است که فیلمنامه آن بر مبنای اطلاعات واقعی و ماجراهای اتفاق افتاده در ایران، بدون اغراق در شخصیت‌پردازی‌ها و فقط با اضافه کردن تعلیق داستانی و روابط خانوادگی قهرمانان قصه و حتی قهرمانان خارجی داستان نوشته شده است. در این سریال، ملودرام و فضای جاسوسی با هم ادغام شده‌اند و در عین حال، این مجموعه روایتگر یک ماجرای عاشقانه تلخ هم هست.
امیر جعفری، پانته‌آ بهرام، داریوش ارجمند، فرهاد قائمیان، قاسم زارع، فرزین صابونی، الهام کردا، نیما نادری، نگار عابدی، آزاده سدیری، صفا آقاجانی، علی صالحی، کریم امینی، ابراهیم عزیزی، نیلوفر شهیدی، دانیال حسین‌زاده، ستاره حسینی، سهیل ساعی و ساناز حاذق‌سا، بازیگران ایرانی این مجموعه هستند.
«تنهایی لیلا» با پایان یافتن مجموعه تلویزیونی «دردسرهای عظیم۲» روی آنتن شبکه ۳ می‌رود. این سریال با فیلمنامه‌ای از حامد عنقا ساخته شده است.
در خلاصه داستان «تنهایی لیلا» آمده است: محمد پس از زلزله‌ای که در آن همه خانواد‌ه‌اش را از دست داده، متولی امامزاده‌ای شده است. عشق یک دختر او را در شرایط ویژه‌ای قرار می‌دهد، به شکلی که ایمان او در محک امتحان قرار می‌گیرد.
مینا ساداتی، بهروز شعیبی، اکبر زنجان‌پور، حسن پورشیرازی، آفرین عبیسی، نسرین مقانلو، برزو ارجمند، رضا رویگری، سعید داخ، بهادر زمانی، علی صالحی و… با حضور سام قریبیان و اندیشه فولادوند از جمله بازیگران این سریال هستند.
این سریال به سفارش مرکز فیلم و سریال معاونت برون‌مرزی در حال تولید است.
شبکه پنج سیما نیز مجموعه «مهرآباد» را برای ایام باقی مانده تابستان و پس از ماه مبارک رمضان تدارک دیده است.
سریال «مهرآباد» را امید سهرابی با همراهی امیر رضا طلاچیان به رشته تحریر در آورده‌اند و روایتگر زندگی «کیا مقدم» است. او پس از ۱۲ سال دوری از وطن و شکست در زندگی زناشویی برای پیگیری کارهای شخصی به کشور باز می‌گردد اما در همان بدو ورود با اتفاقی رو به رو می‌شود که زندگی خودش و بسیاری را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
در این سریال به کارگردانی سیدفرید سجادی حسینی که یک کمدی درام اجتماعی به حساب میآید بازیگرانی همچون مهران احمدی، هومن سیدی، علی سرابی، بهروز شعیبی، شقایق دهقان، ندا مقصودی، لیندا کیانی، سمیرا ذکایی، بیژن افشار، مسعود میرطاهری، بهناز جعفری، آتنه فقیه نصیری، پوراندخت مهیمن، گلاره عباسی، سوگل طهماسبی، الهام کردا، بهاره ریاحی، عباس شجاع و اشکان خطیبی حضور دارند.