به گزارش افکارنیوز، «کریم غوابش» جانباز ۲۵ درصد هشت سال دفاع مقدس، متولد سال ۴۸ چندی پیش در مقابله با نیروهای تروریستی داعش در سوریه به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید مدافع حرم عصر دیروز وارد فرودگاه اهواز شد. مراسم استقبالی از پیکر این شهید در فرودگاه اهواز باحضور مردم علی‌الخصوص خانواده معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد.

این شهید که به خوشرویی و اخلاص شهرت داشته در مقابله با نیروهای تروریستی و تکفیری در سوریه به خیل شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) پیوست. طبق آمار موجود این شهید یازدهمین شهید مدافع حرم استان خوزستان است.

شهید مدتی است که برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) به سوریه رفته بود و قرار بود بعد از رمضان برای دیدن خانواده برگردد. در تمام تماس هایی که از سوریه داشتند می‌گفت: «برای شهادت من دعا کنید مبادا زنده برگردیم».
او در ایام اعتکاف ماه رجب بچه‌های مسجد را جمع کرد و گفت «بچه‌ها دعا کنید امسال شهید شوم». سفارش او همیشه این بود که نگاهمان فقط به رهبر باشد از بچه‌های فامیل و محل، همیشه می‌خواست اهل مسجد و هیئت باشد. دوستان این شهید می‌گویند شهید غوابش به همراه چند نفر در خودرویی در حال گشت‌زنی بوده‌اند که تله انفجاری تکفیری‌ها در زیر خودروی حامل شهید منفجر و سبب شهادت وی می‌شود.
استان خوزستان تاکنون ۱۰ شهید مدافع حرم به نامهای شهید سید مهدی موسوی، شهید منصور ( ناصر) مسلمی سواری، شهید جبار (فرید) دریساوی، شهید حسن حزباوی، سردار شهید سید حمید تقویفر، شهید علی منیعات، شهید حبیب جنتمکان، شهید هادی کجباف، سردار شهید روزبه هلیسایی و شهید سید جاسم نوری تقدیم را به آستان مقدس اهل بیت (ع) کرده است.