به گزارش افکارنیوز، منصور نریمان، استاد پیشکسوت ساز عود شب گذشته ۲۳ تیر ۱۳۹۴ در بیمارستان بهمن دارفانی را وداع گفت. این استاد و نوازنده پیشکسوت عود از چند ماه پیش در پی ابتلا به عارضه ریوی در بیمارستان بستری بود.

اسکندر ابراهیمی زنجانی(منصور نریمان) در سال ۱۳۱۴ در مشهد دیده به جهان گشود. پدرش که خود سه تار و تار و نی را به خوبی می‌نواخت از همان دوران کودکی او را تحت آموزش خود گرفت و وی را با ردیف‌ها و گوشه‌های موسیقی ایرانی آشنا کرد و نواختن سه تار را به او آموخت.

نریمان حدود ۱۴ سالگی همکاری خود را با رادیو مشهد به عنوان تکنواز موسیقی آغاز کرد و پس از تسلط کافی بر شیوه نوازندگی عود، در بعضی برنامه‌ها به اجرای موسیقی با این ساز پرداخت و سپس به شیراز نقل مکان کرد و به مدت ۴ سال فعالیت و همکاری خود را در زمینه موسیقی و اجرا با رادیو شیراز ادامه داد. وی در ادامه به رادیو تهران دعوت شد و سپس به عنوان تکنواز رسمی رادیو در کنار اساتید دیگر نظیر جلیل شهناز، فرهنگ شریف، پرویز یاحقی و دیگر تک نوازان آن دوره به فعالیت خود در رادیو تهران ادامه داد.

در سال ۱۳۴۱ از او برای تدریس تخصصی ساز عود در هنرستان موسیقی دعوت به عمل آمد. از همان سال شاگردانی به طور تخصصی به یادگیری عود پرداختند و با زحمات استاد نریمان به بهترین نحو و با تسلط کامل دوره هنرستان را به پایان رساندند و وارد عرصه موسیقی شدند.
از آثار این هنرمند می توان به کتاب های شیوه بربت نوازی ، ۴۲ قطعه برای عود و ردیف موسیقی ایران برای عود اشاره کرد. سال ۱۳۹۱ کتاب ردیف موسیقی ایران برای عود به عنوان رتبه دوم دوسالانه کتاب موسیقی در مراسم خانه موسیقی معرفی و از منصور نریمان تقدیر بعمل آمد.