به گزارش افکارنیوز، " کلاه قرمزی " با دوستان عروسکى جذاب و شیرین خود مانند اعیاد گذشته در عید سعید فطر نیز به شبکه دو می‌آید تا با ماجراهاى شاد و تدارک بخش‌های متنو عی لحظه‌های پرنشاطی را برای مخاطبان تلویزیون رقم بزند.

ویژه برنامه کلاه قرمزی در روز عید فطر شنبه و یکشنبه از ۱۳ و ۳۵ دقیقه ازشبکه دو پخش می شود.

همچنین ویژه برنامه " قبول باشه " به تهیه‌کنندگی فریدالدین نیکجو به مناسبت عید سعید فطر میزبان مهمانانی ویژه خواهد بود.

این برنامه شنبه و یکشنبه در ساعت های ۱۷ و ۳۰ دقیقه، ۱۹ و ۳۰ دقیقه و ۲۲ با تدارک بخش‌های متفاوت‌تری نسبت به ماه مبارک رمضان روی آنتن می‌رود.

برنامه شبانگاهى " شب‌های روشن " نیز در این دو شب بخش‌های مختلف برنامه‌اش را معطوف به عید فطر کرده است؛ ‌ این ویژه برنامه شنبه و یکشنبه در میهمانی شبانه خود خانواده‌های ایرانی را گردهم می‌آورد تا پس از یکماه روزه داری، عبادت و عبودیت، راز و نیاز، فرا رسیدن عید فطر را در کنار آنها جشن بگیرد.

این برنامه شنبه و یکشنبه از ساعت ۲۴ پخش می‌شود.

برنامه " کوی محبت " با تهیه‌کنندگی و اجرای سیدمصطفی موسوی در عید فطر از کربلای معلی پخش خواهد شد.

این برنامه که بخش‌های مختلف خود را به آداب و اعمال عید فطر متمرکز خواهد کرد، در روز شنبه ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه و یکشنبه در ساعت‌های ۱ و ۲۵ دقیقه بامداد و ۱۲ و ۱۵ دقیقه روی آنتن شبکه دو می‌رود.


فیلم‌های سینمایی شبکه دو در تعطیلات عید فطر


در تعطیلات عید سعید فطر سه فیلم‌ سینمایی جدید «مینی بوس»، ‌» ماه عسل یونانی» و «زبان مادری» از شبکه دو پخش می شوند.

«مینی بوس» به کارگردانی محسن زارعیان درباره یک گروه فیلمبرداری است که برای کار به خارج از شهر رفته اند، اما هنگام بازگشت نیکو، بازیگر خردسال فیلم را جا می گذارند…

این فیلم سینمایی در ژانر کودک و نوجوان ساخته شده و روز عید فطر از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه پخش می شود.

فیلم سینمایی «ماه عسل یونانی» به کارگردانی حامد امرایی و تهیه کنندگی مهدی حیدری نیز شنبه از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می رود.

این فیلم با بازی حدیثفولادوند، نیما شاهرخ شاهی، میرطاهر مظلومی‌، خشایار راد، افسانه ناصری، فرحناز منافی ظاهر، بیژن پیشدادی، پیامصوفی، امیرزمستانی و رخساره شجاع الدین تولید شده و درباره زوج جوانی است که تصمیم دارند پس از عروسی برای ماه عسل به یونان بروند، اما در شرایطی قرار می گیرند که ماجراهای بامزه‌ای را برای آنها رقم زده ودردسرهایی را برایشان ایجاد می کند.

همچنین فیلم سینمایی «زبان مادری» به کارگردانی گائوری شینده و تهیه کنندگی ایلانا روسین، یکشنبه، ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه از شبکه دو پخش خواهدشد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: ساشی آشپزی ماهر و زنی خانه‌داراست که به علت متفاوت بودن زبان اداری هند با زبان مادری‌اش، مورد تمسخر بچه‌هایش قرار می‌گیرد تا اینکه خواهرش که در کشور دیگری زندگی می‌کند از او برای شرکت و کمک در مراسم عروسی دخترش دعوت می‌کند و ساشی به تنهایی راهی این سفر می‌شود.

مکس تیدوف و آنیکا دوبرا در فیلم سینمایی زبان مادری محصول كشور هند بازی کرده اند.