به گزارش افکارخبر، در این جلسه، علی متقیان، مدیرمسئول خبرگزاری ایسنا و صابر فرزام، مدیرمسئول خبرگزاری ایکنا و محمد مهاجری به عنوان سردبیر عضو هیات رتبه بندی با انتخاب اعضای حاضر در جلسه رای گیری، برگزیده شدند.

مدیران ۱۷ خبرگزاری به شرح زیر در جلسه انتخابات امروز حضور داشتند:

آریا، ایسنا، رسا، شبستان، کردپرس، اکونیوز، ایمنا، تقریب، خبرآنلاین، ایبنا، دانشجو، آنا، ایکنا، پانا، دانا، علم و فرهنگ و جهانی شدن.

بر اساس ماده(۳) دستورالعمل رتبه‌بندی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری اینترنتی به منظور تعیین رتبه خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری اینترنتی، هیئت رتبه بندی با ترکیب ذیل برای مدت یک سال تشکیل می‌شود:

۱ - مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی به عنوان رئیس هیأت

۲ - دو نفر از استادان علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری(به انتخاب مجمع رؤسای دانشکده ها و گروه های ارتباطات دانشگاه های تهران)

۳ - دو تن از مدیران مسئول خبرگزاری‌ها(یک مدیر مسئول خبرگزاری عمومی و یک مدیر مسئول خبرگزاری تخصصی) به انتخاب خودشان

یک نفر از مدیران مسئول پایگاه‌های خبری اینترنتی

۴ - یک نفر از سردبیران خبرگزاری های عمومی یا تخصصی به انتخاب مدیران مسئول

۵ - یک نفر از روزنامه‌نگاران آگاه به حوزه فعالیت خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری اینترنتی به عنوان مسؤول دبیرخانه و دبیر هیأت رتبه‌بندی.(با انتخاب مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی و بدون حق رای.)

بر اساس تبصره۳ این ماده مدیران مسئول پایگاه های خبری دارای مجوز (برای سال اول، بر اساس رتبه در الکسا تا رده ۲۰۰) با دعوت دبیرخانه، از میان خود یک نفر را برای عضویت در هیأت رتبه بندی انتخاب خواهند کرد. انتخابات تعیین یک مدیر مسئول پایگاه های خبری برای عضویت در هیات رتبه بندی یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.