به گزارش افکارخبر، علیرضا شجاع‌نوری در خصوص حسش نسبت به نقش و همکاری خود با پروژه «محمد رسول‌الله» گفت: حس و حال بازی در نقش عبدالمطلب بسیار دلنشین، خوب و عاشقانه بود. در واقع من در این مدت کلمه واقعی عشق را تجربه کردم و سر خوش و مست بودم.

وی در مورد سختی کار بیان کرد: من به نوبه خود سختی را به یاد ندارم و واقعاً تمام لحظات دلنشین بود، به نحوی که حاضرم دوباره و از ابتدا تکرار شود.

وی در پاسخ به این سؤال که برای اینکه نقش را باور‌پذیر‌تر کنید چه چیزهایی را مطالعه و چه المانهایی به خودتان اضافه کردید، اظهار داشت: در درجه اول خودم را تسلیم کردم. بالاخره ما سال‌ها با این باور زندگی کردیم، از ته دل بازی کردم و سعی کردم با نقش زندگی کنم. یک سری اطلاعات فرمولی در مغزم داشتم که با حسم در مغزم ترکیب شد و نتیجه کار آن شد که می‌بینید.

شجاع‌نوری بیان کرد: به واسطه این فیلم و بازی در آن چیزهای زیادی به زندگی من اضافه شد که همه آن‌ها خصوصی است و متعلق به شخص خودم است.

این بازیگر تصریح کرد: فیلم محمد رسول الله را نباید سطحی و ساده دید و برای یکدیگر تعریف کرد. این فیلم آن چنان پر محتوا و پربار است که برای مورخین، روشنفکران، هنرمندان و سینماگران هیچگونه شیفتگی در پی نخواهد داشت. این فیلم برای تمام انسانهایی که بدون پیش قضاوت بخواهند فیلم را ببینند، حرفهای زیادی دارد. کسانی که با دلشان بروند و فیلم را تماشا کنند، لذت خواهند برد و من مطمئن هستم که عامه مردم جهان با این فیلم ارتباط خوبی برقرار خواهند کرد.