به گزارش افکارخبر، پایگاه اطلاع‌رسانی «الشرق» نوشت: در حالی که این روزها اکران فیلم سینمایی «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله» مجید مجیدی با استقبال گسترده جهانی مواجه شده و نمایش این فیلم در افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» کانادا با استقبال حاضران مواجه شد، گروه رسانه‌ای «النور القابضه» قطر اعلام کرد: فیلم سینمایی «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله» این کشور که به نمایش سیره حضرت محمد صلی الله علیه وآله و شرح زندگی ایشان اختصاص دارد، در هفت بخش تولید خواهد شد و در سال ۲۰۱۸ میلادی نخستین بخش این فیلم نمایش داده می‌شود.

این گروه رسانه‌ای اعلام کرد: تولید این فیلم سینمایی، سرآغازی برای پرداختن به رسالت‌های آسمانی در طول تاریخ است و اختصاص یک میلیارد دلار بودجه برای تولید این فیلم، فیلم «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله» قطر را در لیست بزرگترین فیلم‌های سینمایی جهان قرار داده است.

«باری اوزبورن»، تهیه‌کننده فیلم «ارباب حلقه‌ها» و «ماتریکس»، برنده جایزه اسکار و نیز ۱۴ جایزه جهانی دیگر، بر مدیریت تولید فیلم محمد رسول الله صلی الله علیه وآله قطر نظارت خواهد داشت و فیلمبرداری این فیلم در قطر و دیگر مناطق جهان صورت خواهد گرفت.

اگر چه این فیلم از نظر اندازه و میزان بودجه نسبت به سایر فیلم‌های حماسی، بسیار بزرگ است، اما زمان آماده‌سازی برای پردازش هفت قسم این فیلم در مدت زمان محدودی صورت گرفته است.

ازهر قریشی، مدیر اجرایی تولیدات بین‌المللی گروه رسانه‌ای «النور القابضه» قطر تصریح کرد: در پردازش سینمایی فیلم «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله» و سناریوی فیلم، موضوعی با نام به‌تصویر کشیدن چهره نبی مکرم اسلام وجود ندارد و سناریوی فیلم پس از بررسی‌های متعدد از سوی بیش از ۷۰ عالم و متخصص امور دینی، به تأییدیه انجمن مشورتی علمای قطر رسیده است.

وی افزود: برای پردازش این فیلم بیش از ۲۰۰ کارشناس، محقق و نویسنده از کشورهای مختلف جهان از جمله کارشناسان هالیوود دعوت به‌عمل آمده است.

گروه رسانهای النور القابضه اعلام کرد: در این فیلم از جدیدترین فنآوریهای روز سینما در سطح جهان و بهترین گرافیک و جلوههای بصری استفاده میشود و تلاش خواهد شد که این فیلم سینمایی شایسته عظمت و شخصیت پیامبر صلی الله علیه وآله باشد.