به گزارش افکارخبر، بار دیگر جوان در خندوانه همدردی خود را با بازماندگان حادثه منا اعلام کرد و بعد همان طور که وعده داده شده بود مسابقه کتابخوانی بخون و ببر برگزار شد.

رامبد جوان علت برپایی چنین مسابقه‌ای را اینگونه مطرح کرد: کسی که کتاب نمی‌خواند به نوعی به خودش خیانت می‌کند و کسی که شاد نیست هم همینطور است، ما هم در راستای همین موضوع دست به چنین کاری زدیم، چرا که معتقدیم همه باید کتاب بخوانند و اصلا دست همه باید کتاب باشد، برای همین شادی این برنامه را نیز به همه اهالی این دنیا و شرکت‌کنندگان در مسابقه بخون و ببر تقدیم می‌کنیم.
پس از پخش آیتمی مرحله نهایی مسابقه کتاب خوانی با حضور سه داور در این عرصه‌، یعنی جواد محقق، اسماعیل امینی و داود امیریان به گونه‌ای آغاز شد که به صورت شانسی اسم شرکت‌کنندگان فینال از بین کارت‌هایی که رامبد در دست داشت انتخاب می‌شد و بعد از خواندن صفحه‌ای از یکی از دو کتاب مسابقه، به سوالی در مورد آن جواب می‌داد.
جناب خان هم در این بین به امید برنده شدن در مسابقه حاضر شد و بعد از روخوانی شرکت‌کننده کتاب یک عاشقانه آرام، با تعجب گفت‌: چرا صفحه‌ای که این خانوم خوند کلا با من تفاوت داشت؟ و بعد که جوان گفت دو تا کتاب برای این قضیه معرفی شده با تعجب اعلام بی‌خبری کرد.
در قسمتی از این برنامه‌، اسماعیل امینی اظهار کرد که این مسابقه۱۰۰ درصد علمی و عادلانه نیست‌، چرا که انتخاب شرکت‌کنندگان به صورت قرعه‌کشی با توجه به تلاشی که همه آن‌ها داشتند به شانس برمی‌گردد و در مورد علمی بودن آن هم باید گفت که هر صفحه یک کتاب با دیگری متفاوت است پس شاید برای یکی آسانتر و دیگری سخت‌تر باشد، ‌ وی به همین جهت از حاضران خواست تا از دست این نوع برنامه‌ریزی ناراحت دلگیر نشوند.
بعد از او، جواد محقق بیان کرد‌: طبق آمار و بررس‌های انجام شده قدرت خواندن بچه‌های ما نسبت به بچه‌های کشور‌های دیگر بسیار ضعیف است و به طور کلی باید بیشتر به آن پرداخته شود.
همچنین داود امیریان هم گفت: خیلی‌ها دوست داشتند جای شما باشند مثل برادر زاده من و باید دانست که به طور کلی این اتفاق یک نهضت ملی است که امیدواریم ادامه پیدا کند.
جناب خان هم در راستای کتا‌ب جام جهانی در جوادیه از قهرمانان گروه فوتسال بانوان هم یاد کرد و با حسرتی خاص از امیریان نویسنده این کتا ب پرسید که آیا بالاخره سیاوش به هانیه می رسد یا نه؟
او که در بین صحبت‌های هر شرکت کننده‌ای که کتاب نادر ابراهیمی را می‌خواند با تعجب از جوان همان سوال که چرا متن این که در دست دارد با آن که می‌خوانند متفاوت است را می‌پرسید، خودش در قسمتی به صورت تندخوانی تمام یک صفحه را خواند و به طور کلی از دور مسابقات حذف شد.
در انتها هم به سه نفر اول جوایزی از ۲۰ ملیون تومان برای اولین نفر، ۱۵ برای نفر بعد و ۱۰ ملیون تومان هم به نفر سوم اعطا شد و به حاضران و شرکت کنندگان هم مبلغی ارائه گردید.
جوان در دعای پایانیش از ادامه دار بودن این جریان(کتابخوانی‌) ابراز امیدواری کرد و گفت: باید شرایط طوری شود که به خاطر مطالعه مجبور نباشیم جایزه بدهیم و هر کسی خودش به فکر کتاب باشد.