به گزارش افکارخبر، خشایار راد بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، در خصوص راز ماندگاری هنرمندان اظهار داشت: راز ماندگاری هنرمندان محبوبیت است. مشهور بودن مثل فواره‌ای است که در نهایت سرازیر می‌شود، اما اگر یک هنرمند محبوب باشد در دل مردم ماندگار خواهد شد.

وی در مورد نقش آفرینی خود در آثار طنز، عنوان کرد: حضور من در آثار طنز به سلیقه شخصی و سوابق تئاتری‌ام بر می‌گردد. من در آثار جدی نیز نقش‌آفرینی کردم، اما به دلیل حضور بیشتر در آثار طنز با این نوع کارها شناخته شدم. حضورم در آثاری چون «قطار ابدی»، «کوچه اقاقیا»، «خانه به دوش»، «متهم گریخت» و … موجب شد به این سمت سوق پیدا کنم.

بازیگر مجموعه «خانه به دوش» در خصوص موفقیت بازیگران جوان حال حاضر، بیان کرد: موفقیت خریدنی نیست بلکه کسب کردنی است. جوانان با استعداد بسیاری در عرصه بازیگری فعالیت می‌کنند، اما به مرور زمان مشخص می‌شود که تا چه اندازه توانسته‌اند به مخاطب ارتباط برقرار کنند و در نهایت باید نمره قبولی برای موفقیت و ماندگاری را از مخاطبان بگیرند.

راد با اشاره به این که تحصیلات آکادمیک بخشی از موفقیت هنرمندان است، گفت: تحصیلات یکی از دلایل موفقیت هنرمندان است، اما به تنهایی عامل موفقیت نیست، در واقع چندین عامل مثل تحصیلات، استعداد، فیزیک مناسب و … از دلایل موفقیت یک هنرمند است.

وی در پایان در توصیهای به علاقهمندان بازیگری مطرح کرد: علاقهمندان فقط به صرف علاقهمندی به این حیطه، به دنبال بازیگر شدن نباشند چون علاوه بر علاقه باید استعداد این کار را نیز داشت. چند عامل لازمه فعالیت در عرصه بازیگری است از جمله استعداد و فیزیک مناسب. علاقهمندان بازیگری باید با فعالیت در عرصه تئاتر و کسب تجربه برای حضوری موفق در این حیطه تلاش کنند و بدانند هیچ گاه با پول و پارتی نمیتوان موفق بود و اگر چنین شرایطی وارد این عرصه شوند دیده نشده خیلی زود از اذهان مردم پاک خواهند شد.