به گزارش افکارخبر، فاطمه رزمگاه مادر هما روستا زنی سالخورده به سختی و با همراهی اطرافیان خود را به تریبون رساند و از مردم شریفی که در مراسم حضور داشتند تشکر کرد و گفت: سلام می کنم سلام یک مادر غمدیده غم بزرگ من را گوشه گوشه هایش را شما گرفتید. من همیشه دنبال همای خودم دویدم خیلی از من دور بود اما امروز برای همیشه دور می شود به خدا و حمید می سپارمش از همه شما ممنون قدم همه به روی چشم.

کاوه سمندریان فرزنده حمید و هما روستا آخرین سخنران این مراسم بود که با جمله ای کوتاه از مردم برای حضور در تشییع مادرش تشکر کرد و گفت: مادر همه شما را دوست داشت و برگشت تا کنار شما به آرامش برسد.

پیکر زنده یاد هما روستا ابتدا به سالن ناظرزاده کرمانی و سپس به سالن سمندریان انتقال و در نهایت به حیات خانه هنرمندان برای انجام مراسم منتقل شد. حجت الاسلام محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات نماز ایشان را خوانده و پیکر این بانو به آرامگاه ابدی اش در قطعه هنرمندان واقع در بهشت زهرا تشییع شد.

این مراسم با حضور مجید سرسنگی، دکتر ایوبی، رخشان بنی اعتماد، پرویز پورحسینی، حسن معجونی، علی دهکردی، بهمن فرمان آرا، مهدی میامی، مسعود فروتن، محمدرضا سریر، منیژه محامدی، مریم معترف، ایرج راد، مهوش افشار پناه، مختاباد، گیتی معینی، پوری بنایی و بسیاری از اهالی تئاتر و سینما و علاقمندان به هنر کشور در خانه هنرمندان برگزار شد.