به گزارش افکارخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مازیار فلاحی متولد ۲۶ مهر۱۳۵۳ در تهران است. وی نوازندگی گیتار را از سال ۱۳۶۸ آغاز کرد و در سال ۱۳۷۱ در رشته مهندسی صنایع وارد دانشگاه شد و همزمان در مرکز آموزشهای هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دوره کارگردانی سینما را در سال ۱۳۷۴ به پایان رساند. فیلم کوتاه «مطرود» اولین تجربه کارگردانی وی است. پس از آن در سال ۱۳۷۶ مجموعه داستانهای کوتاهش را با نام " کلاغ - پاییزکودکی " منتشر کرد.

مازیار در سال ۱۳۸۰ به عضویت گروه کر دانشگاه تربیت مدرس به رهبری الیپس مسیحی درآمد. تئوری موسیقی، سلفژ، ارکستراسیون و موسیقی مکتوب را به مدت ۶ سال فرا گرفت. در همین حال به عضویت گروه کر بهمن درآمد. دروس آواز جمعی و تکنیکهای آواز را گذراند، و گیتار کلاسیک و نوازندگی پیانو را ادامه داد. در اسفند ماه ۱۳۸۶ به دعوت قاسم جعفری آهنگ‌ها و ترانه‌های فیلم مجنون لیلی را نوشت که آغاز فعالیت خوانندگی رسمی وی در عرصه سینما و موسیقی است.

مازیار فلاحی عکسی از دخترش باران را در اینستاگرام منتشر کرد و گویا این کودک نیز راه پدر را در پیش گرفته و علاقه زیادی به موسیقی و آهنگ سازی داد.

مازیار فلاحی نوشت: "این دختر قشنگم."

 

مازیار فلاحی و دخترش