به گزارش افکارخبر به نقل از فارس،در این مراسم که یک شنبه شب در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد، برای اولین بار و پس از 60 سال با همکاری فیلمخناهه ملی ایران بخش‌هایی از فیلم سینمایی «مرجان» اوین و تنها ساخته سینمایی شهلا ریاحی  که  نام او را به عنوان اولین کارگردان زن در تاریخ سینمای ایران ثبت کرد، به نمایش در آمد.

در بخشی از این مراسم نیکی کریمی گفت:اما می‌دانم این همه آن چیزی نیست که ایشان با آمدنشان می‌خواهند به من و شما بگویند. ایشان مطمئنا می‌خواهند بگویند این همه سال به خاطر شما مردم، به خاطر فرهنگمان، هنر و به خاطر با هم بودن و دوست داشتن همدیگر و به خاطر ترویج معرفت و انسانیت در این کار ماندند.

کارگردان فیلم «شیفت شب» تصریح کرد:به نظر من ایشان دل شیر داشتند که حدود 60 سال پیش شروع به کارگردانی کردند و من به خانم ریاحی تبریک می گویم که این امر مهم را در تاریخ ایران بنام خودشان ثبت کردند. حتما آن موقع خیلی جلوتر از زمانه خودشان بودند و با قدم گذاشتن در این راه نشان دادند که خانم ها هم می توانند فیلم بسازند و راه را برای بقیه مثل من باز کردند.

در ادامه این مراسم،شهلا ریاحی بازیگر پیشکسوت سینما،تئاتر و تلویزیون در میان تشویق حاضرانی به احترام او ایستاده بودند، به روی سن حاضر شد پس از دریافت هدیه و لوح تقدیرش از کریمی گفت: سپاسگذارم از همه و امیدوارم اثر خوبی از خودم گذاشته باشم. دوستتان دارم و امیدوارم موفق و سربلند باشید و من هم کنارتان باشم.

در بخش دیگری از این مراسم نیز حبیب اسماعیلی پخش کننده «شیف شب» در سخنانی گفت:من در چندین فیلم با خانم ریاحی همبازی بودم و امشب یکی از فراموش نشدنی ترین شب های عمرش را سپری می‌کنم،چقدر خوب است در زمان حیات دوستان قدرانی صورت گیرد و از زحماتشان قدردانی شود. نظم و انضباط ایشان برای من فراموش نشدنی است و یک بار در طول کار بداخلاقی از خانم ریاحی ندیدم و همیشه محیط را گرم نگاه می داشتند.