به گزارش افکارخبر، شبکه ای فیلم مستند خادمان امام رضا (ع) ویژه شیخ ابراهیم زکزاکی را در روز پنجشنبه در ساعت  19:12 بعد از سریال خانه به دوش و ساعت 12 شب بعد از سریال آوای باران پخش می کند این مستند در روز جمعه ساعت 11:12 صبح و 16 دقیقه بامداد تکرار می شود.

هرساله به مناسبت میلاد حضرت امام رضا علیه السلام ، چشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) برگزار می شود وتعدادی از شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی ازسراسرجهان به ایران دعوت می شوند. مهمانان خارجی این جشنواره ،  به عنوان  خادمی امام رضا(ع) مفتخر می شوند ودر مشهد مقدس از آنها تجلیل می شود.

در سال جاری شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه که به عنوان مهمان جشنواره امام رضا (ع) به مشهد رضوی مشرف بود در این مستند حضور یافت.

وی در حاشیه جشنواره امام رضا (ع) در دیداری صمیمانه با مدیر شبکه های ای فیلم ضمن اعلام علاقمندی خود واعضای خانواده اش به فیلم ها و سریال های شبکه ای فیلم، اظهار داشته بود ما در نیجریه دائما از شبکه IFILMTV و شبکه خبری PRESSTV استفاده می کنیم.

وی تاکید کرده بود که گروه بوکوحرام یک دروغ است و در اصل آنها گروهی از نظامیان نیجریه ای هستند که با نقاب بوکوحرام به مردم بی گناه حمله می کنند و با هدف ارعاب مردم به کشتار وغارت دست می زنند.

بامداد دوشنبه ارتش نیجریه با حمله به حسینیه بقیة الله در شهر زاریا در کادونا و منزل شخصی شیخ ابراهیم زکزاکی صدها نفر از شیعیان را کشت و شیخ را بازداشت کرد. انتشار تصاویر پیکر خونین شیخ زکزاکی که در آن حمله به شدت مجروح شده بود، موجی از خشم و اعتراض به دولت نیجریه  در کشورهای مختلف را ایجاد کرد.