به گزارش افکارنیوز،

کنسرت شجاعت حسین نوازنده شهیر سی‌تار هندی که قرار بود امشب (یکشنبه 25 بهمن) در برج میلاد روی صحنه برود، به دلیل عدم حضور در کشورمان لغو شد. 

گفته می‌شود قانون محدودیت صدور روادید برای مسافران ایران که آذرماه امسال توسط کنگره آمریکا به تصویب رسید، حضور شجاعت حسین خان در کشورمان را تحت‌الشعاع قرار داده است.

پیشتر نیز همایون سخی و سیار هاشمی هنرمندان افغانستانی که قرار بود در تاریخ 27 بهمن ماه در جشنواره موسیقی فجر روی صحنه بروند، به‌خاطر این لایحه برای حضور در ایران (با وجود عقد قرارداد) دچار تردید شدند. ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر نیز بر همین اساس تصمیم گرفت تا به‌جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه اختلال طی روزهای برگزاری جشنواره موسیقی فجر در تهران، این اجرا را لغو کند.

بنابراین گزارش، سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی از تاریخ 21 بهمن آغاز شده و تا یکم اسفند در 6 سالن شهر تهران به کار خود ادامه خواهد داد.

بنابر جدول منتشره شده از سوی ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر، در این دوره از جشنواره، گروه‌ها و هنرمندانی از کشورهایی چون ایتالیا، آلمان، اتریش، تاجیکستان، مالی، اسپانیا، فرانسه، آذربایجان، پرتغال، اسلواکی و بلغارستان به اجرای برنامه می‌پردازند.