به گزارش افکارنیوز،

کاروان قرآنی شوق تلاوت که از چهارشنبه هفته گذشته به منظور شرکت در رقابت‌های قرآنی شوق تلاوت وارد کربلا شده بودند، شب گذشته به ایران بازگشتند.

این کاروان قرآنی پس از پایان رقابت‌ها در محافل انس با قرآن مختلفی که در اماکن مقدس همچون حرم حضرت عباس(ع)، امام حسین(ع) در کربلا، حرم حضرت امیرالمؤمنین (ع) در نجف و حرمین جوادین در کاظمین برگزار شد، به اجرای برنامه پرداختند.

 

 

این محافل آنقدر باشکوه برگزار شد که مورد استقبال زائران و مجاوران قرار گرفت تا جایی که جمعیت کثیری گرد آنها حلقه زده و از تلاوت‌های فاخر قاریان نوجوان کشورمان استفاده کردند، برخی از افراد نیز آنقدر تحت تاثیر اجرای این نوجوانان قرار می‌گرفتند که اشک از چشمانشان جاری می‌شد. حضور استاد جواد پناهی قاری بین‌المللی قرآن کریم در این سفر نیز به نوجوانان کشورمان قوت قلب می‌داد چرا که این قاری برجسته کشورمان با راهنمایی خود قاریان را در اجرای تلاوت بهتر یاری می‎رساند. علاوه بر این در پایان هر محفل پناهی تلاوتی فاخر ارائه می‌داد که زائران را به وجد می‌آورد.

 

 

در این سفر نورانی کاروان شوق تلاوت به اماکن مقدس دیگر همچون مسجد کوفه، تل زینبیه مشرف شدند و از فضای معنوی حاکم استفاده کردند.

شوری کاروان قرآنی شوق تلاوت برای حضور در این سفر غیرقابل وصف است، قاریان نوجوان کشورمان تلاوت در اماکن مقدس را یکی از بهترین خاطرات خود از این سفر نورانی عنوان کردند و بیشتر آنها معتقد بودند تلاوتی که در حرم ائمه اطهار(ع) اجرا کردند از بهترین تلاوت‌های آنها بود.

 

در آخرین شب حضور کاروان قرآنی شوق تلاوت افراد برای زیارت و وداع به حرم حضرت عباس(ع) و امام حسین(ع) رفتند. پس از آن زیارت عاشورا را زمزمه کردند و در حالی که اشک از چشمانشان جاری بود خواسته‌هایشان را از مولای خود طلب می‌کردند و از حضرت می‌خواستند که این سفر را سفر آخرشان قرار ندهد. این کاروان قرآنی در یکی از محافل انس با قرآن که در حال برگزاری بود نیز حضور یافتند.

در این محفل رحل‌های زیاد تعبیه شده خالی بودند و کمتر کسی به تلاوت‌ها توجه می‌کرد. با هماهنگی های صورت گرفته قاریان نوجوان کشورمان در این محفل قرآنی حضور یافتند و حتی برخی از آنها به اجرای برنامه پرداختند، هنگامی که قاریان ایرانی در جایگاه قرار گرفته و تلاوت کردند هرلحظه بر تعداد حاضران بیشتر می‌شد تا جایی که در پایان شاهد حضور پرشور مردم در این محفل بودیم که با تشویق‌های مکرر رضایت خود از تلاوت‌ها را ابراز می‌کردند.

 

 

محمدمهدی بهاری کوچکترین عضو کاروان قرآنی شوق تلاوت نیز در این محفل قرآنی به تلاوت آیاتی از قرآن پرداخت. تلاوت وی آنقدر زیبا اجرا شد که جمعی از زائران و مجاوران به وجد آمده بودند تا جایی که یکی از زائران عراقی پس از پایان تلاوت وی را بوسید و با اعطای هدیه‌ای از این قاری نوجوان ایرانی تشکر کرد.

قاریان نوجوان کشورمان هنگام وداع اشک از چشمانشان جاری بود و دوست نداشتند که زیارت وداع را زمزمه کنند. هر کدام از آنها با امام نجوا می‌کردند و اشک می‌ریختند. فضای حاکم آنقدر سنگین بود که حتی اطرافیان نیز از زمزمه‌های عاشقانه قاریان نوجوان کشورمان اشک می‌ریختند و برخی نیز از حضرت تشکر می‌کردند که آنها را طلبیده و اجازه داده که در این مکان مقدس حضور یابند و به آرزوی خود که تلاوت در این امکان مقدس بوده، برسند.

مسابقات شوق تلاوت هم به پایان رسید و کاروان قرآنی شوق تلاوت شب گذشته وارد تهران شدند و از آنجا به استانهای خود عزیمت کردند.