به گزارش افکارنیوز،

مراسم افتتاحیه این رویداد سینمایی صبح امروز ۲۲ فروردین ماه با حضور مجتبی امینی دبیر دومین جشنواره فیلم کوتاه «سما» علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و جمعی از  فیلمسازان جوان فعال در عرصه فیلم کوتاه  بر مزار شهید سید مرتضی آوینی برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم فیلمسازان جوان با ذکر فاتحه ای با سید شهیدان اهل قلم تجدید بیعت کردند.

 

در ادامه ی این مراسم مجتبی امینی دبیر دومین جشنواره فیلم کوته «سما» و مدیرعامل سینمایی فارابی ضمن ادای احترام به مقام والای شهید آوینی ، گفت: بسیار خوشحالیم که توفیقی حاصل شد تا دومین  جشنواره فیلم کوتاه «سما» را با حضور فیلمسازان این عرصه با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی برگزار کنیم. 

 

وی ادامه داد: دومین جشنواره فیلم «سما» در سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم و هفته هنر اسلامی آغاز به کار کرده است و امیدوارم این جشنواره در شان مقام شامخ شهید آوینی برگزار شود. 

امینی متذکر شد به دلیل جامه عمل پوشاندن به توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر شعار اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل تصمیم گرفتیم از صرف هزینه های بی مورد پرهیز کنیم در واقع با برگزاری مراسم ساده برای افتتاحیه جشنواره فیلم کوتاه «سما» به شعار سال و توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی عمل کردیم و تصمیم گرفتیم بر مزار شهید آوینی حاضر شویم.

 

دبیر دومین جشنواره فیلم کوتاه «سما» تاکید کرد: بر سر مزار شهید آوینی حاضر شدیم تا از این سید اهل قلم رخصت بگیریم و این جشنواره را رسما آغاز کنیم.

پس پایان صحبت های امینی عهد نامه نوشته شده بین فیلم سازان جوان و شهید آوینی امضا شد و  پس از آن علیرضا تابش مدیرعامل سینمایی فارابی نبز بز مزار شهید آوینی فاتحه ای خواند و متن عهد نامه را امضا کرد و  پس از آن فیلمسازان جوان لوح عهدنامه را نیز امضا کردند.