به گزارش افکارنیوز،

 دومین روز از بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی از صبح امروز در شهرآفتاب برپا شده است که استقبال مردمی از این نمایشگاه خارج از تصور برگزارکنندگان این نمایشگاه است.

جمعیت بازدیدکننده از نمایشگاه کتاب در دومین روز از شهر آفتاب تا اندازه‌ای زیاد است که مشکلات مشهود سیستم حمل و نقل شهری که پیش از این نیز درباره آن هشدارهایی از سوی مسئولان نمایشگاه داده شده بود، خودش را نمایان کرده است. ترافیک سنگین در مبادی ورودی شهر آفتاب به ویژه اتوبان خلیج فارس و پارکینگ‌های تدارک دیده شده برای نمایشگاه و نیز نبود امکان حمل و نقل سریع از پارکینگ‌ها به سوی شهر آفتاب بر سردرگمی بازدیدکنندگان افزوده است.

با این همه جمعیت بازدیدکننده از شهرآفتاب که به نظر می‌رسد در روز دوم وسیله نقلیه شخصی را برای حضور در نمایشگاه بر وسیله نقلیه عمومی ترجیح داده اند، پرشور در سالن‌های نمایشگاه در حال بازدید از نمایشگاه هستند.

شهر آفتاب در دومین روز از برگزاری نمایشگاه کتاب کماکان از معضل اطلاع رسانی برای هدایت جمعیت رنج می‌برد. مشاهدات حاکی از آن است که اطلاع رسانی‌های مرسوم در نمایشگاه کتاب شامل کیوسک‌های سوال درباره محل ناشران، نقشه‌های کاغذی، بنرهای اطلاع رسانی  و موضوعاتی از این دست هنوز برای نمایشگاه تدارک دیده نشده است. همچنین خبری از اطلاع رسان‌های وعده داده شده در سطح نمایشگاه برای هدایت مردم به محل های مورد نیازشان نیست.

در مبادی ورودی سالن‌های نمایشگاه بنرهای اطلاع رسان که نشان دهنده غرفه‌های موجود در هر راهرو است مطلقا وجود ندارد و این مساله پیدا کردن محل ناشران را با دشواری‌های زیادی همراه ساخته است.

از سوی دیگر با وجود دو روز از آغاز بازدید عمومی از نمایشگاه و سه روز از افتتاح، کماکان غرفه‌های افتتاح نشده در نمایشگاه به چشم می‌آیند که چندان جذاب نیست.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تا ۲۵ اردیبهشت در شهرآفتاب برپاست.