نخستین قسمت از برنامه "ماه عسل" با حضور چند میهمان و همچنین یادآوری بخشی از برنامه سال گذشته روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

 

در ابتدای این برنامه درمورد عقیل پسر بچه ای که سال گذشته میهمان این برنامه بود و برای تامین مخارج خانواده اش تراشکاری می کرد‌، مصاحبه ای پخش شد و امسال تصاویر خانه دار شدن این خانواده که توسط جمعی از خیران و کمیته امداد امام خمینی (ره) خانه ای برایشان فراهم شده بود برای بیننده ها پخش شد.

 

در ادامه این برنامه "احسان علیخانی" اعلام کرد: میهمانان امشب ما در دو قسمت در برنامه حضور پیدا می کنند که بخش نخست افرادی هستند که به واسطه آنها جریان محسنین اتفاق افتاد و به ما در حل مسائل بسیاری در این زمینه کمک کردند. در بخش های این برنامه تعدادی از بازیگران سینما و تلویزیون که در پیشبرد این طرح به ما کمک کردند در جمع ما حضور پیدا می کنند.

 

در بخش ابتدایی میهمانان برنامه "ماه عسل" چهره ایی چون ماه چهره خلیلی،‌فریبا کوثری و بهنوش بختیاری در برنامه حاضر شدند و علیخانی از آنها به عنوان افرادی که در جریان اجتماعی بزرگ محسنین مشارکت کرده بودند و نه صرفا برای فعالیتهای هنری اشان تقدیر شد.

 

فریبا کوثری در بخش دیگری از ماه عسل 95 گفت: نزدیک به 270 هزار کودک در جریان طرح محسنین تحت پوشش قرار گرفته اند و امیدواریم اجرای این طرح تنها مربوط به ماه مبارک رمضان نباشد و همیشه ادامه پیدا کند.

 

در بخش دیگری از این برنامه که علیخانی از میهمانانش درباره موضوع مورد بحث نظر خواهی کرد، بهنوش بختیاری با بیان اینکه عبور از خط قرمزها در این روند اهمیت دارد گفت: بهتر است در مورد خانم هایی که روحیه مردانه ای دارند و دچار معضلات اجتماعی می شوند،‌افسردگی های موجود در جامعه که در نهایت منجربه خودکشی می شود و همچنین تناقض بین آموزش و پرورش در ادامه این برنامه بحث شود.

 

در ادامه این برنامه همچنین گزارشی از مراسم عروسی یک زوج که سال گذشته در برنامه ماه عسل برگزار شد پخش شد وعلیخانی قسمت دوم برنامه را با حضور سیاوش خیرابی‌، امیر حسین رستمی و حمید گودرزی آغاز کرد.

 

در ادامه این برنامه امیرحسین رستمی گفت: هنگامی که پشت اتفاق های خوب انرژی خوبی وجود داشته باشد به طور یقین نتیجه ای به دست می آوریم نیز خوب است.

 

علیخانی در بخش دیگری از این برنامه با تقدیر از نقش آفرینی امیرحسین رستمی در سریال شبکه خانگی شهرزاد گفت: حسن فتحی کارگردان سریال شهرزاد با آثار ماندگاری چون مدار صفر درجه و شب دهم برای من تعریف می شود و برای ایران باعث افتخار است.

 

وی همچنین اظهار کرد: لطفا برای شهاب حسینی و اصغر فرهادی دست بزنید که پس از سالها زحمت کشیدن توانست برای کشورمان افتخار کسب کند.

 

در همین موضوع همچنین مجری برنامه و میهمانانش با تقدیر از تیم والیبال کشورمان و افتخار آفرینی های این تیم برای ایران از آنها با عنوان شاهکار یاد کردند.

 

موضوع بعدی که درا ین برنامه مورد بحث قرار گرفت دختر معلولی بود که دوست داشت با آقای سهیلی زاده ارتباط داشته باشد و مطالب دست نویس خود را به او ارائه بدهد که سرانجام این اتفاق افتاده بود و یک سری مشاوره هم به او داده شده بود.

 

میهمانان دیگری که در بخش انتهایی این برنامه در ماه عسل حضور پیدا کردند دو برادر اصفهانی بودند.این دو برادر پس از 18 سال زحمت قرآنی خطی را گردآوری کرده بودند و موضوع به زمان پیش از فوت پدرشان مربوط می شد که ایشان معمار هنری بودند.

 

این دو برادر از پدرشان به عنوان فردی مذهبی که اهل شعر و هنر بود یاد کردند و گفتند که پس از فوت پدر و بنا به گرفتاری هایی که ایجاد شد چندان دنبال اجرای وصیت پدر نبودیم تا اینکه روزی برادرم خواب پدرمان را دید که ایشان از انجام نشدن این کار اظهار ناراحتی کرده بودند. پس از این خواب بود که به همراه برادرم پیگیر اجرایی شدن این وصیت شدیم و جمعی از استادان بزرگ عرصه هنر را برای رقم خوردن این رویداد ارزشمند دور یکدیگر جمع کردیم.

 

این برادران درادامه برنامه ماه عسل با اشاره به اینکه این قرآن ارزشمند در واقع مجموعه ای از هنرهای ایرانی را در درون خود نهفته دارد گفتند قلم زنی و کتابت تنها گوشه ای از هنرهای ایرانی نهفته در این قرآن خطی ارزشمند است.

 

در ادامه برنامه ماه عسل احسان علیخانی ارتباطی تلفنی با استاد فرشچیان برقرار کرد که این استاد برجسته عرصه هنر کشورمان در این گفتگو اظهار کرد: هر کس بنا به نیتی که به آستان الهی و پیامبر اکرم دارد، تلاشی می کند که به طور یقین پاداش بزرگی را در پی خواهد داشت. هر فردی که در گردآوری این اثر بزرگ و ارزشمند و در بخشهای مختلف آن اعم از خطاطی و قلم زنی کاری انجام داده،‌ باعث افتخار ما هستند و برای انجام شدن چنین کاری هزاران بار تبریک می گوییم.

 

در پایان این برنامه برادران اصفهانی حاضر درماه عسل یادآور شدند: مادرمان پیشنهاد داد که اگر عقایدی از این قرآن بدست آمد به وسیله آن شیرخوارگاهی را تاسیس کنیم. استاد فرشچیان،‌ استاد رسول معتمدی،‌استاد صادق زاده،‌استاد قادران و استاد فرهاد بلندیان در تهیه و گردآوری این قرآن ارزشمند به ما کمک کردند. نتیجه 18 سال زمان برای گردآوری این اثر هدایت ما و همچنین امر خیری بود که در پس این فعالیت نهفته بود. تمام محصولات بکار رفته در این قرآن حتی کاغذ مورد استفاده نیز تولید داخل و از محصولات کشور خودمان است.