به گزارش افکارنیوز،

محرم زینال‌زاده، بازیگر و کارگردان پیشکسوت؛ در خصوص علاقه اش به دنیای سینما و تلویزیون، گفت: اگر صد بار هم بمیرم و زنده شوم، باز هم وارد دنیای هنر می شوم؛ چون هنر در تار و پود نفس هایم جریان دارد و این هدیه ای است که خدا به من عطا کرده است. دنیا ی هنر گسترده است و من هم قطره ای از آن بیکرانه هستم که امیدوارم در سفر زندگی اثری ماندگار از خود بر جای بگذارم.

وی در خصوص وضعیت این روزهای سینمای ایران اظهار داشت: من با همه سینمای ایران آشنایی ندارم، اما صدای درد می شنوم. گاهی فروش میلیاردی می بینیم اما این مهر تاییدی بر سینمایمان نیست. در سینما باید تک تک افراد نفس بکشند و زندگی کنند و آثاری سالم و تاثیر گذار از خود بر جای بگذارند.

این کارگردان درباره فعالیت این روزهایش، گفت: تلاش هایم در ایران نتیجه نداد و با این که چند بار به من وعده هم داده بودند، ولی موقعیت برایم مهیا نشد که فیلمی را در ایران بسازم. من به نوعی فرزند آذربایجان هستم و در فستیوالی که مدتی پیش در استان وان ترکیه برگزار شده بود، فیلمم با عنوان «تو خورشید، من ماه» جایزه بهترین صدا و بهترین تصویر را گرفت. به همین دلیل توانستم به ساختن فیلمی که محصول مشترک ایران و ترکیه بود، بپردازم و با مذاکراتی که داشتیم به نتیجه پنجاه درصدی رسیدیم. در نهایت محصول مشترکی از ایران و ترکیه با عنوان «فردا روز دیگری است» ساخته شد که دو ماه و نیم دیگر در ترکیه اکران می‌شود.

 

وی عنوان کرد: فیلم درباره مهاجرت است و هجرت یک افغانی از عراق به استانبول ترکیه برای دیدن فرزندش را به تصویر می کشد.

زینال‌زاده یادآور شد: بازیگر ایرانی فیلم خودم هستم و بازیگران ترک زبان آن عبارتند از: فرات تانش، زلال درو، ولکتن کاستین و متین چیچک، فیلمبردار و صدابردار این فیلم از ایران هستند که بایرام فضلی فیلمبرداری و وحید سلطانی صدابرداری آن را عهده دار شده است. اما موزیک فیلم برای ترکیه است و مظلوم پنلون، این وظیفه را عهده دار شده است.

این بازیگر در خصوص وضعیت اکران «فردا روز دیگری است» در ایران، عنوان کرد: فیلم را به ایران آوردم و در حال آماده شدن برای اخذ مجوز است. این که اولین اکرانش در جشنواره بین المللی فجر باشد یا این که از ابتدا به اکران عمومی برسد، بستگی به نظر شورای اکران دارد. 

وی راجع به دیگر فعالیت‌های خود، بیان کرد: هم اکنون در آذربایجان زندگی می کنم و در حال مذاکره برای دو پروژه هستم که یکی از آن ها قرار است در منطقه آزاد تجاری ارس با نام «ارس سرزمین موعود» کلید بخورد. فیلم دیگرم هم با عنوان «کاظم گوشت خوار» روایت تاریخی از قیام مردم در اواخر دوره قاجاریه و روی کار آمدن رضا خان است.