به گزارش افکارنیوز،

همچنان گالری های پایتخت آخر هفته های پر کاری را پیش رو دارند و به همین دلیل جمعه این هفته ۱۹ شهریور هم گالری ها روزهای شلوغی را پشت سر می گذارند.

در حالیکه در نیمه دوم شهریور قرار داریم و به پایان تعطیلات تابستانی نزدیک می شویم این هفته بیش از ۲۰ افتتاحیه در گالری های پایتخت برگزار می شود که نمایشگاه عکس های رضا عابدینی در گالری شیرین و آثار رضا بانگیز و کامبیز درم بخش در گالری نیوان از مهمترین افتتاحیه های این هفته است.

نمایشگاه «عکس های سینمایی» در فرهنگسرای ارسباران

به مناسبت «روز ملی سینما» نمایشگاه عکس‌های سینمایی با آثاری از عکاسان سینما در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

این نمایشگاه ۱۹ شهریورماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ افتتاح خواهد شد و بعد از آن، هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ میزبان علاقمندان خواهد بود.

نمایشگاه یاد شده در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران، گالری ۲ و۳ میزبان مراجعه کنندگان است.

نمایشگاه کودکان در در گالری آوا

نمایشگاه آثار هنری کودکان تحت پوشش خانه مهر کودکان (دروازه غار) با عنوان «خانه آن روزها» افتتاح می شود.

نمایشگاه «خانه آن روزها» با آثاری از کودکان کار این موسسه که دربرگیرنده ۲۰ اثر نقاشی و چیدمانی از عکس ها و یادگاری های خانه قدیمی این موسسه است، ۱۹ شهریورماه در گالری «آوا» افتتاح می شود.

این نمایشگاه هشتمین نمایشگاه آثار خانه مهر کودکان (دروازه غار) است، رویدادی که هر سال در یکی از گالری های شهر تهران برگزار می شود و عواید حاصل از آن صرف تحصیل کودکان کار و خیابان خواهد شد.

نمایشگاه «خانه آن روزها» جمعه ۱۹ شهریورماه در گالری «آوا» به نشانی الهیه، کوی خزر (شمالی)، بن‌بست رامین، شماره ۹ افتتاح می‌شود و تا ۲۴ شهریورماه میزبان علاقمندان به هنر خواهد بود.

نمایشگاه آثار نقاشی خط اسماعیل رضایی در حوزه هنری

نمایشگاه نقاشی خط «سوی بهشت» از ۱۵ شهریور به مدت ۱۶ روز در گالری ابوالفضل عالی برپا شده و با  ۵۰ اثر نقاشی خط از آثار اسماعیل رضایی برای مخاطبان عرضه می شود.

اسماعیل رضایی فارغ‌التحصیل هنرستان فنی و حرفه ای در رشته ارتباط تصویری و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته نقاشی از دانشگاه آزاد اسلامی، حدود بیست سال فعالیت هنری با محوریت خوشنویسی، طراحی، گرافیک، نقاشی و نقاشی خط در کارنامه سوابق خود دارد. نمایشگاه «سوی بهشت»سیزدهمین نمایشگاه انفرادی اسماعیل رضایی است که به معرض نمایش عموم گذاشته شده است.

نمایشگاه «سوی بهشت» که با انتخاب ۵۰ تابلو از یک مجموعه- با شیوه اجرا و فضای هماهنگ- برقرار است حاصل مطالعه و تجربه از سال ۸۵ تا ۹۱ است.

علاقمندان برای دیدن نمایشگاه می توانند در زمان یاد شده به حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ مراجعه کنند.

افتتاح نمایشگاه «مغازله با جمع اضداد» در گالری «جانا»

از روز ۱۲ شهریورماه، در گالری «جانا» نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «مغازله با جمع اضداد» شامل نقاشی های داوود قنبری گشایش یافته و علاقمندان به هنرهای تجسمی می‌توانند تا ۲۶ شهریور هر روز غیر از شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در این گالری به تماشای آثار هنری داوود قنبری بروند.

داوود قنبری، از هنرمندان ایرانی مقیم اروپا، از سال ۵۵ مقیم فرانسه بوده و پس از تحصیل در «بوزار»، دکترای هنرهای جسمی اش را از «پانتئون سوربن» کسب کرده است. او همچنین سابقه مدیریت و همکاری با مراکز بزرگ هنری مانند «ژرژ پمپیدو»، موزه ملی لوکزامبورگ و تدریس هم زمان با برگزاری بیش از پنجاه نمایشگاه گروهی و انفرادی را در کارنامه هنری اش دارد.

قنبری در این نمایشگاه، ۳۲ تابلو را گزینش کرده و به نمایش گذاشته است.

علاقمندان به تماشای نقاشی های داوود قنبری در نمایشگاه «مغازله با جمع اضداد» می توانند همه روزه به نشانی خیابان مقدس اردبیلی، انتهای کوچه حیدری، سمت راست، کوچه ولی پورگودرزی، نبش شادیانه، پلاک ۲۱ مراجعه کنند.

نمایشگاه فروش آثار هنری در باغ موزه هنر ایرانی

ششمین نمایشگاه و فروش آثار هنری «گروه فرا» با هدف ارتقای سطح تعامل بین هنرمندان تجسمی و هنرمندان معماری و دکوراسیون در باغ موزه هنر ایرانی برپا می شود.

این نمایشگاه، ۱۹ شهریورماه ششمین نمایشگاه و فروش آثار هنری در حالی در باغ موزه هنر ایرانی با نمایش ۷۳ اثر در قالب ۳۵ مجموعه برپا می شود که از اهداف اصلی این نمایشگاه، ارتقای سطح تعامل بین هنرمندان تجسمی و هنر معماری و دکوراسیون است.

این آثار که در ابعاد و تکنیک های مختلفی خلق شده اند، با هدف نگاه به هنر از دریچه معماری ارائه می شوند، به گونه ای که کارکرد هنر در فضا از پایه های اصلی ارائه این آثار است و مخاطبان می توانند در چیدمان آثار نیز این نگاه را دنبال کنند.

در این نمایشگاه آثاری از منصور آزادکام، عبدالحسین بنامیان، الهام ‌اصفهانی، ابوالفضل محمودی، میر سیستانی، مریم کتولی، آیدا محسنی، ستاره میرمومنی، زهرا حسینی، ذبیح الله محمدی، رسول شوبیری، مهدی خواجویی، سعیده مشتاق، شیما حسینی، رضا مازندرانی، الهام فیروزی، لیلا پورعظیما، شادی حاتمی، نرگس ذکرعلی و معصومه معدنی پور به نمایش درمی آید.

این نمایشگاه ۱۹ شهریور ساعت ۱۷ افتتاح می شود و تا اول مهرماه در نگارخانه پردیس باغ موزه هنر ایرانی هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در میدان تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصودبیگ)، خیابان دکتر حسابی، شماره ۳۰ پذیرای علاقمندان خواهد بود.

نمایشگاه«نقاشی های کهکشانی» در برج آزادی

نمایشگاه آثار نقاشی مرتضی عابدی با عنوان «امروز» از ۲۱ شهریور در نگارخانه های برج آزادی برپا می شود.

مرتضی عابدی ۲۵ سال است که در زمینه هنرهای تجسمی و نقاشی در شاخه آبرنگ فعالیت می کند و این هفتمین نمایشگاه انفرادی او است که در برج آزادی برگزار می شود.

عابدی تا کنون بیست نمایشگاه گروهی در ایران و خارج از ایران داشته و در جشنواره های کشوری و جهانی مختلفی شرکت و کسب مقام کرده است.

در این نمایشگاه ۸۲ تابلو متشکل از ۶۷ اثر آبرنگ در ابعاد ۷۰×۵۰ در موضوعات طبیعت و مفهومی و ۱۵ اثر آکرولیک در ابعاد ۱۲۰×۸۰ در موضوعات کهکشانی در نگارخانه های بوستان، اقوام و آیینه برای نمایش و فروش در معرض دید عموم قرار می گیرد.

نمایشگاه آثار نقاشی مرتضی عابدی از ۲۱ تا ۳۱ شهریور در نگارخانه های برج آزادی برپا می شود.

علاقمندان می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۹ تا ۱۷ از این نمایشگاه بازدید کنند.

نمایشگاه عکس « چند سالگی های من»  در گالری دید

نمایشگاه گروهی عکس «چند سالگی های من» با نمایش عکس های کودکانی در نقطه صفر مرزی ایران از روز جمعه ۱۹ شهریور در گالری دید افتتاح می شود.

این نمایشگاه شامل  ٢٠ قطعه عکس است  که توسط بچه های روستای آیرقایه در نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان و به صورت آنالوگ عکاسی شده در گالری دید به نمایش گذاشته می شود تمامی عکس ها در فضایی روستایی از نگاهی کودکان ثبت شده و تمامی عواید فروش عکس ها برای کمک به بهبود شرایط تحصیلی دانش آموزان مرزنشین استفاده خواهد شد.

این نمایشگاه روز جمعه ١٩ شهریور از ساعت ٤-٨ در گالری دید افتتاح خواهد شد و علاقمندان می توانند تا تاریخ ١٦ مهر ( روز جهانی کودک) هر روز از ساعت ٤-٨ در گالری دید به نشانی مفتح شمالی، نبش کوچه چهارم بعد از اداره پست از این نمایشگاه دیدن کنند.

نمایشگاه «خط ختا» در گالری آشیان ماه و مهر

 آیین گشایش نمایشگاه «خط ختا»، خط- نقاشی های مرتضی محمدعلی، روز جمعه ۱۹ شهریور در گالری آشیان نقش و مهر برگزار می شود و تا ۲۲ شهریور، همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به نشانی میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)، خیابان هجدهم، بن بست گل محمدی، پلاک ۴ دایر است.

نمایشگاه های متنوع در گالری اعتماد یک و دو

 نمایشگاه «مزرعه حباب‌های کریستالی» نقاشی های آرش فشارکی است که از ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ تا ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ در گالری اعتماد یک و نمایشگاه نقاشی های علی زعیم با نام «تهران، انقلاب مفهومی» از ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ تا ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در گالری اعتماد دو واقع در، نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، دوراهی سمت راست، پلاک ۴ برپاست.

دیگر نمایشگاه های پیش رو:

گالری والی: جبار نظری زرور نقاشی هایش را تحت عنوان «آستر» از ۱۹ شهریور تا ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ به نمایش در می آورد.

گالری شیرین: عکس های رضا عابدینی و امیر علی ایزدی با حمایت سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران و بانک اقتصاد نوین به مناسبت روز جهانی صلح با عنوان « قلم - صلح – قدم» از ۱۹ تا ۲۳ شهریور در خیابان کریم خان ، خیابان سنایی کوچه پانزدهم پلاک ۵ در گالری شیرین ارائه می شود.

گالری لاله: آثار زنده یاد جواد حمیدی، محمد حسین حلیمی، قباد شیوا، ناصر پلنگی، زنده‌یاد عربعلی شروه، احمد آریا منش، احمد فتوت، علی بیگی پرست، سعید دولتی، علی اکبر احقری، تقی حجاریان، غلامرضا شاملو، صابر سلیمانی، بیژن غنچه پور، علی پیروز، سعید خضایی، وحید خضایی، لیلا سروندی، فرزانه سروندی، زهرا پنده، علی غیبی، مولود عظیم پور، فاطمه پلنگی، رضا شعبانی، یوسف رجبی، شهرام عظیمی از روز جمعه ۱۹ شهریور تا ۱۰ مهر از ساعت ۹ تا ۱۳ -۱۴ تا ۱۹ در خیابان دکتر فاطمی،ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی به نمایش در می آید.

گالری نیوان: نمایشگاه گروهی آثار رضا بانگیز، صادق تبریزی، رویا حاتم‌بیگی، کامبیز درم بخش، مهدی راحمی، پروانه رزاقی، راضیه سری، مجتبی شعبانی، آسیه صوفی، لیلا غفاری، غلام حسین فرخ نسب، مهرداد فلاح، دانیال نورزادی، محمدهادی فدوی، جمشید بایرامی، شهاب شه‌فر از ۱۹ تا ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ در نگارخانه نیوان واقع در خیابان کلاهدوز،خیابان یار محمدی، کوچه طالاقانی، پلاک ۱۰، طبقه همکف به نمایش در می آید.