به گزارش افکارنیوز،

سعید سهیلی کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت فیلم سینمایی «گشت ۲» گفت: این فیلم مراحل آخر تدوین خود را می گذراند به طوری که راف کات آن به پایان رسیده و تنها چند فاین کات باقی مانده است بنابراین به طور کلی تا ۲ هفته دیگر تدوین آن به پایان می رسد، سپس وارد مرحله صداگذاری و ساخت موسیقی می شویم البته برای انجام این ۲ مرحله هنوز با کسی به نتیجه نرسیده ایم.

وی افزود: به نظرم «گشت ۲» فیلم متفاوت تری از «گشت ارشاد» شده است، هرچند ممکن است بین آنها به دلیل اینکه بازیگرها مشترک هستند، شباهت هایی وجود داشته باشد اما تفاوت هایی هم با هم دارند برای مثال همین بازیگران بعد از چند سال در «گشت ۲» تبدیل به یک تیپ دیگر شده اند.

سهیلی عنوان کرد: مخاطب با تماشای «گشت ۲» با یک مقایسه نسبت به «گشت ارشاد» می تواند به نتیجه خوبی برسد و از دیدن آن لذت ببرد. به همین دلیل می توانم بگویم این فیلم تلخی های این چند سالی را که من فیلم نساختم و بیکار بودم برای من هم از بین برد.

وی ادامه داد: اکران «گشت ۲» از همین حالا در نوروز ۹۶ پیش‌بینی شده است و ما در این رابطه صحبت های لازم را انجام داده ایم.

سهیلی در پایان خاطرنشان کرد: هرچند «گشت ارشاد» از پرده های سینما پایین کشیده شد و اتفاق تلخی را برای من رقم زد اما «گشت ۲» دچار این اتفاق نمی شود. امیدوارم اتفاقی که برای «گشت ارشاد» پیش آمد برای هیچ فیلمی پیش نیایید.

در خلاصه داستان «گشت ۲» که توسط سعید سهیلی و حمید فرخ‌نژاد تهیه می شود، آمده است: عباس و حسن پس از پنج سال از زندان آزاد شده، سراغ عطا می روند. عطا در این مدت در کما بوده و به تازگی به هوش آمده و به زندگی عادی بازگشته است. این سه رفیق دوباره با هم همراه شده، در پی کاری شرافتمندانه می‌گردند. اما پس از تلاش های بسیار، ناچار می‌شوند دوباره... .

لیست عوامل فیلم سینمایی «گشت ۲» عبارتند از کارگردان: سعید سهیلی، فیلمنامه‌نویسان: مهدی محمدنژادیان و سعید سهیلی، مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، طراح صحنه: عباس بلوندی، تدوینگر: حسن ایوبی، طراح لباس: مهناز غنی، مدیر صدابرداری: عباس رستگارپور، مجری طرح و مدیر تولید: رحمت عبدالله زاده، طراح گریم: امید گلزاده، مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان: حسن لفافیان، عکاس: محمد بدرلو، تصویربردار پشت صحنه: یاسر حمزه، نورپرداز: حامد اوتادی، مدیر صحنه: اصغر اسدی، دکوراتور: محمد جامه بزرگی، صدابردار: امید عاشوری، مدیر تدارکات: سعید کنگاور نظری، مشاور رسانه ای: مسعود نجفی.

حمید فرخ نژاد، پولاد کیمیایی، ساعد سهیلی، بهاره افشاری، ترلان پروانه، سارا سهیلی، ساناز طاری، امید روحانی، اسدالله یکتا، صفر کشکولی، محمد الهی، فاطمه شکری، داوود مقدادی، رضا شمس الدین، فاطمه مرتاضی، منصور نوبخت، ملیحه جلیلی، محمدعلی نقلی لو، هادی افضلی، محمدکریم ولدخانی، شهرام احمدنیا و مهدی ماهانی بازیگران فیلم هستند.