به گزارش افکارنیوز،

اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت شامگاه 9 مهر ماه در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.

این مراسم با حضور سرداران، حضور خانواده معزز شهدا، مسئولان لشکری و کشوری و استقبال  هنرمندان و اهالی رسانه از داخل و خارج کشور برگزار شد اما چیزی که بیش از همه به چشم می خورد غیبت علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارشاد در این مراسم بود.

 

از غیبت وزیر ارشاد تا حضور کمرنگ سینماگران / زارعی: همه مردم ایران شایسته تندیس مقاومت هستند

 

جنتی در سال های وزارت خود نشان داده که به اکثر مراسم های ریز و درشت فرهنگی می رود و در شرایطی که همین هفته در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان هم حاضر شده بود، در دومین و هم ترین رویداد بزرگ سینمایی کشور غایب بود.

این در حالی است که نگاه به عرصه مقاومت و فعالیت و تولید آثار در این زمینه همواره از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید بوده و تمامی سیاستمداران و فرهنگیان همواره سعی داشتند در راستای بیانات ایشان عمل کنند و جشنواره فیلم مقاومت نیز یکی از سر دمداران این حرکت جهانی بوده است.

 

از غیبت وزیر ارشاد تا حضور کمرنگ سینماگران / زارعی: همه مردم ایران شایسته تندیس مقاومت هستند

 

در حاشیه این مراسم مریلا زارعی بازیگر برگزیده زن این دوره از جشنواره فیلم مقاومت با بیان تکرار شیرین این اتفاق برای سال دوم، تمام مردم ایران را شایسته دریافت تندیس مقاومت خواند و گفت: چه کارگر شهرداری که شب ها در خیابان ها کار می کند و کارمندان و چه مدافعی که در سوریه می جنگد همه و همه در جریان مقاومت سهیم هستند.

پرویز پرستویی بازیگر برگزیده جشنواره به خاطر بازی در فیلم "بادیگارد" این جایزه را از روی لطف ابراهیم حاتمی کیا خواند و گفت: ممنونم از ابراهیم حاتمی کیا که این فرصت بزرگ را به من داد.

در بخش تقدیر و تجلیل از "ام الغیاث" مادر 4 شهید سوری حضار دقایق طولانی ایستاده وی را تشویق کردند.

گفتنی است این مراسم ساعت 23:40 شب گذشته به کار خود پایان داد.