به گزارش افکارنیوز،

 فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» ساخته مجید مجیدی پس از ساخت و اکران در ایران و جلب نظرات مخاطبان خاص و عام، چند روزی است اکرانش در کشور ترکیه آغاز شده و طبق اخبار منتشر شده استقبال گسترده‌ای از آن صورت گرفته است.

این اثر بجز به‌کارگیری عوامل و بازیگران ایرانی از برخی عوامل خارجی و افرادی که در وادی سینمای دنیا سرشناس هستند، بهره برده این امر جدای از موضوعش که در دنیا از اهمیت خاصی دارد، به جذابیت آن برای مخاطب کمک کرده است.

به بهانه اکران فیلم در سینماهای ترکیه، سراغ محمدرضا صابری پخش‌کننده فیلم و مدیر شرکت نورتابان و داریوش فرهنگ از بازیگران ایرانی این فیلم رفتیم و نظرات آنها را در خصوص موفقیت «محمد رسول‌الله» در سینماهای ترکیه جویا شدیم.

محمدرضا صابری در این باره گفت: اکران این فیلم از هفتم آبان در ترکیه با 378 سینما آغاز شده و تا سقف نهصد سینما افزایش می‌یابد.

وی افزود: روند اکران در ترکیه به این صورت اتفاق افتاد که چند کمپانی‌ فعال این کشور خواستار عقد قرارداد و اکران این فیلم در ترکیه بودند. پس از بررسی این درخواست‌ها در دفتر شرکت پخش نور تابان به بهترین شکل به توافق رسیدیم و اکران آغاز شد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در همین چند روز ابتدایی با استقبال و بازخورد مثبت گسترده‌ای روبرو شدیم و طبق نظرسنجی بجز قصه فیلم، جلوه های ویژه، فیلمبرداری، موسیقی و ... باعث این اتفاق شده است.

صابری درباره ادامه اکران جهانی این اثر خاطرنشان کرد: داغستان، عراق و ... از دیگر کشورهایی هستند که قرار است این فیلم را در آنجا اکران کنیم و استقبال و بازخوردهای گسترده ای را پیش‌بینی کردیم.

داریوش فرهنگ از بازیگران این فیلم سینمایی هم اظهار داشت: مهم نیست به چه دلیل این گونه اتفاقات رخ می‌دهد؛ هر فیلمی راجع به هر موضوعی از ایران بتواند در دیگر کشورها اکران شود باعث افتخار و خوشحالی برای سینما و مملکت ماست و امیدوارم آغاز و فرصت خوبی برای دیگر آثار باشد.

وی افزود: با اکران هرچه بیشتر فیلم‌های ایرانی در دنیا چرخه سینمای ایران بیشتر می‌چرخد، اقتصاد رونق بیشتری خواهد گرفت و در نتیجه تولید و رقابت گسترده‌تر خواهد شد.

فرهنگ خاطرنشان کرد: در کل اکران فیلم مهربانانه محمد رسول الله در برابر این همه خشونت‌ورزی که در جهان بخصوص در خاورمیانه اتفاق می افتد، مفید خواهد بود.