به گزارش افکارنیوز،

طرح نمایش فیلم‌های مناسب برای علاقه‌مندان با عنوان «کانون نمایش»، با پشتوانه‌ی حضور دیرپای کانون در گستره‌ی پدید آوردن و عرضه‌ی فیلم و آثار شایسته‌ی هنری برای کودکان و نوجوانان و بر اساس سیاست‌های اعلام شده‌ی کانون در پاسخ‌گویی به نیازهای فرهنگی مخاطبان کودک و نوجوان و ایجاد فرصت برقراری ارتباط هنرمندان و آثار هنری با مخاطبان، در دستور کار کانون قرار گرفته است.

در این طرح فیلم‌های سینمایی و بسته‌هایی از فیلم‌های کوتاه زنده و پویانمایی در نوبت‌های صبح و بعد از ظهر برای مخاطبان به نمایش گذاشته می‌شود.

این طرح با همکاری بنیاد فارابی و معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش گسترش خواهد یافت و به سالن‌های وزارت آموزش و پرورش و دیگر سالن‌های مناسب تعمیم داده می‌شود.

مسوولیت تأمین فیلم، برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای نمایش فیلم در سالن‌های کانون بر عهده‌ی معاون تولید و اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون است.

در عین حال با گسترش طرح و همکاری بنیاد فارابی و آموزش و پرورش، شورایی مرکب از نمایندگان هر سه نهاد و نماینده‌ی فیلم‌سازان این حوزه به دبیری مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون این وظیفه را بر عهده می‌گیرد.

بر همین اساس جدول زمان‌بندی نمایش فیلم‌ها به زودی برای مدیران کل کانون در استان‌های سراسر کشور ارسال خواهد شد و کانون هر استان می‌تواند ساعت نمایش را متناسب با شرایط بومی و اقلیمی خود تغییر دهد.

در عین حال کانون با هدف حمایت از تولید و اکران فیلم‌های کودک، برای نمایش فیلم‌های دیگر تهیه‌کنندگان سینما نیز اعلام آمادگی کرده است.

در تهران دو سالن سینما تئاتر کانون واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی و همچنین مجتمع آفرینش بین فلکه سوم و چهارم تهران‌پارس، نبش 212 شرقی، پذیرای علاقه‌مندان است.

در همین حال مدارس، مهد کودک‌ها و سازمان‌ها می‌توانند تا سقف 50 درصد از تخفیف در خریداری بلیت در سراسر کشور بهره‌مند شوند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چند روز پیش با اشاره به این که کانون در سراسر کشور دارای بیش از 400 سالن کوچک و بزرگ است اظهار امیدواری کرد در فاز بعدی و تا پایان سال 1395 تعداد سینماهای نمایش‌دهنده این فیلم‌ها به 62 سالن افزایش پیدا کند.