به گزارش فارس به نقل از تلگراف، این نویسنده در کتاب جدیدش مدعی شده است که ونگوگ نقاش نامدار هلندی و یکی از تاثیرگذارترین نقاشان دهههای ۷۰ و ۸۰ هرگز به خودکشی فکر نکرده و به این وسیله به زندگی خودش پایان نداده است.

این نویسنده در کتابش ذکر کرده که «ونگوگ» توسط یک پسر نوجوان و با شکلیک گلوله به قتل رسیده است. این ادعا در حالی در تازه‌ترین اثر «استیون نایف» مطرح می‌شود که شواهد و اسناد زیادی درباره بیماری روحی روانی «ونسان ونگوک» در سالهای پایان زندگی‌اش وجود دارد.
بر اساس اسناد موجود این باور قدیمی درباره مرگ «ونگوک» این نقاش هلندی وجود دارد که او پس از تحمل فشارهای روانی و روحی بسیار در میدان شهر گلوله ای به سینه خود شلیک کرد و به زندگی خود پایان داد. اما «نایف» در کتابش این گونه عنوان کرده است که این گلوله توسط شخص دیگری به سینه این نقاش شلیک شده و «ونگوک» قصد خودکشی در انظار عمومی را نداشته است.

این نویسنده این موضوع را اینگونه بررسی می کند که «ونگوک» با سه پایه و وسایل نقاشی‌اش در میدان شهر حاضر شده بود و چرا باید برای خودکشی این وسایل را همراه خود به این میدان می‌برد.
علاوه بر این او در بخش دیگری از کتابش به این موضوع می‌پردازد که هرگز نامه‌ای از «ونگوک» با مضمون خودکشی به دست نیامد و این خود دلیل دیگری بر این موضوع است که «ونگوک» در روز مورد نظر به خودکشی فکر نمی‌کرده است.

«نایف» در فصلی از کتابش درباره دیدگاه «ونگوک» به مسئله خودکشی می‌گوید: اگر چه «ونگوک» در زمانی که کمتر از ۳۰ سال داشت در پاسخ به سوال یکی از دوستانش گفت که شاید روزی به خودکشی به عنوان راهی برای پایان دادن به زندگی فکر کند و به آن باور داشته باشد اما نمی‌توان با استناد به این حرف که در زمان جوانی این هنرمند مطرح شده ساده از کنار مرگ او گذشت.
نایف در تازهترین کتابش درباره ونگوک با نام زندگی ونگوک مدعی شده که پسر ۱۶ ساله با نام رنه سکرتان که آشنایی با ونگوک در محل زندگیاش داشته این هنرمند را با گلوله به قتل رسانده است.