به گزارش افکارنیوز،

حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی  در خصوص اقدامات سازمان سینمایی برای بهبود سالن‌های سینما و وجود سینماهای متروکه گفت: یکی از دلایل رونق سینما در این دو سال گذشته این است که بخش عمده بودجه را برای زیرساخت‌ها گذاشته‌ایم و بیشتر  سینماهای کشور به امکانات ویژه‌ای مجهز شدند. این یک اتفاق بزرگ است که سالن‌های متروکه را بازسازی کردیم و فروش در آنها چندین برابر شده است.

وی ادامه داد: یک اتفاق بزرگ دیگر این است که بخش خصوصی که نگران و حاضر به همکاری نبود وارد میدان شد و می‌توانم اعلام کنم که 100 سالن سینما به دست بخش خصوصی در حال ساخت است و پردیس‌های ساخته شده الگو های خوبی هستند.

ایوبی بیان کرد: این تجربه باعث شد که در شهرستان‌ها هم شاهد سالن‌های سینمایی باشیم چراکه به دلیل موقعیت سینما و چندین برابر شدن فروش گیشه‌ها مردم و سرمایه‌داران سودآوری سینما را دیدند.
 
وی در خصوص رویکرد سازمان سینمایی برای ساخت‌ فیلم‌هایی درباره داستان قرآنی اظهار داشت: اگر وضعیت نمایش سینماها را بررسی کنید امسال جزو سال‌های با شکوه و درخشان به حساب می‌آید که تعداد قابل توجه‌ای فیلم‌های ارزشی و ارزشمند ساخته شده است.

ایوبی در ادامه در خصوص اکران نشدن فیلم‌های ساخته شده و تناسب نداشتن با حجم بالای تولیدات سینمای ایران عنوان کرد: به هر حال نهضت تولید شده است باید فضا و عطشی که در جامعه وجود دارد برای دیدن فیلم ایرانی را پر کنیم.

وی تصریح کرد: بیشتر کشورها آمار زیادی در تولید فیلم دارند اما تعداد اندکی از آنها در سینماها نمایش داده می‌شود و ما هم نباید جلوی تولید را بگیریم بلکه باید تولید را تقسیم کنیم و فیلم‌هایی که قابلیت پرده سینما را دارند، اکران کنیم و بقیه در شبکه نمایش حاضر شوند. همچنین بخش دیگر فیلم‌ها با هماهنگی برای سازمان صدا و سیما تولید شود و در همین لحظه آمادگی کامل خود را برای این امر اعلام می‌کنیم.

رئیس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: امسال اولین سالی است که بودجه خود را صرف ساخت تله فیلم می‌کنیم چرا که اهمیت شبکه نمایش خانگی را کمتر از پرده سینما نمی‌دانیم. سال گذشته نیز 40 درصد مصرف فیلم‌های خارجی کم شده است و 218 درصد فیلم‌های داخلی افزایش پیدا کرده است.