به گزارش افکارنیوز،

 محمد امامی سرمایه گذار سینما، که به عنوان تهیه‌کننده «شهرزاد» مطرح شد، قرار بود امروز آزاد باشد، چون برخی رسانه‌ها تأکید کرده‌اند که او شب گذشته با تودیع وثیقه آزاد شده است. بر اساس خبرهای منتشره در برخی رسانه‌ها، این تهیه‌کننده که به دلیل اتهامات مالی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان در بازداشت است، گویا با ارائه زمین پدری‌اش و ارائه وثیقه آزاد شد.

 

با این حال، یک منبع نزدیک به این تهیه کننده به «تابناک» گفت: این موضوع از اساس صحت ندارد و نه تنها امامی آزاد نشده، بلکه حتی رقمی به عنوان وثیقه تعیین نشده و به تشخیص مسئولان مربوطه، او همچنان بازداشت خواهد بود. گفته می‌شود، امامی یکی از اشخاصی است که وام بسیار کلانی دریافت کرده اما بستگان این تهیه کننده از بیان اطلاعات شفاف در این زمینه صرف نظر نموده اند.

چندی پیش، محسن آقاخان، کارگردان سینما و دوست صمیمی محمدامامی، درباره وضعیت امامی گفته بود: «پدر ایشان صاحب کارخانه ایران مرینوس است و هفت جد و آبادش هم سرمایه دار و بازاری هستند. پدر محمد امامی یک زمین 30 میلیارد و نیمی به دولت دادند و کمی از بدهی 50 میلیاردی باقی مانده که در حال جور کردن این مبلغ هستند و پدر محمد امامی الان در چین مشغول فراهم کردن این پول است. آقای امامی قربانی دعواهای تهیه کنندگان شد».

خانواده امامی از تأیید یا رد اظهارات محمدامامی صرف نظر کرده‌اند و با سکوت در حال پیگیری پرونده این تهیه کننده سینما هستند. گفته می‌شود، یکی از دلایلی که تولید فصل دوم «شهرزاد» با وجود طولانی شدن غیبت تهیه کننده این سریال استمرار یافته، پیگیری‌های نزدیکان امامی است و در واقع امور او در غیابش رها نشده است.

«شهرزاد» همچون سایر آثار حسن فتحی دیدنی و تأثیرگذار است؛ با این تفاوت که آقای کارگردان این بار بدون توجه به خطوط قرمز فراوان در تلویزیون و محدودیت‌هایی کمتر، آنچه خواسته بود به تصویر کشیده و بدین ترتیب، یک فصل دیدنی از سریالی را ساخت که به شدت توجه عموم را به خود جلب کرد تا پس از یک دوره طولانی شکست محصولات شبکه نمایش، بازار گرمی شبیه به آنچه در زمان عرضه فصل اول «قهوه تلخ» مهران مدیری شاهدش بودیم، تکرار شود.

در واقع فصل این سریال که با دوازده (به روایتی چهارده) میلیارد تومان ساخته شده، یکی از مجموعه‌های انگشت‌شماری بود که در شبکه نمایش خانگی به سوددهی و به سطح بالایی از محبوبیت رسید که سیدمحمد امامی را وادارد تا با خدمت گرفتن همان عوامل فصل اول و البته خداحافظی با محمدهادی رضوی، به دنبال تولید فصل دوم باشد؛ فصل تازه‌ای که همزمان با آغاز تولیدش، امامی تهیه کننده این سریال بازداشت شد.