به گزارش افکارنیوز،

 مراسم اکران خصوصی فیلم"تمرین برای اجرا"ساخته محمدعلی سجادی در سینما فرهنگ با حضور برخی از هنرمندان،سینماگران و...با اجرای مسعود فروتن برگزار شد.

 

در ابتدا فروتن گفت:قبل از شروع مراسم باید بگویم من در کار اجرایی از میکاییل شهرستانی یاد گرفتم و اینکه فیلمی که خواهید دید به شاهنامه می پردازد.

 

سجادی عنوان کرد:از اینکه تشریف آوردید ممنون هستم این فیلم مسیر فراوانی بیش از چهار دهه را طی کرده است.

 

وی افزود:ما در موردشاهنامه پلاک زیاد آویزان می کنیم اما متاسفانه سینمای ما از تقلای شاهنامه خالی است.

 

وی ادامه داد:تجربه ای است که شاید با امکانات بهتر و بیشتری ساخته می شد اما بنا به دلایلی همین که در توانم بود ساختم البته  این آغاز کار بود.

 

محمدرضا سکوت فیلمبردار اثر گفت:ضمن تشکر از عوامل سازنده فیلم،اینقدر داستان بنیاد فردوسی روی ذهن من اثر گذاشت امیدوارم این فیلم به عنوان ایرانی ترین فیلم در کشورهای دیگر پخش شود.

 

وی افزود:تعجب می کنم چرا وزارت ارشاد و دیگر ارگان ها در این باره اقدامی نمی کنند و ترجمه آن را برای نمایش در دیگر کشورها کاری انجام نمی دهند چون این فیلم آبروی ایران است.

 

در ادامه شمس لنگرودی اظهار داشت:به جز آشنایی قدیمی با سجادی ورود این تیم به موضوع بزرگی مانند شاهنامه علت همکاری من با این فیلم شد.

 

میکاییل شهرستانی بیان کرد:دلم می خواست این سالن مملو از جمعیت بود و اینکه از حضور سنگین سجادی و چیزهایی که در طول کار آموختم بسیار خوشحالم امیدوارم آنچه انجام داده ام مورد رضایت علاقه سجادی و مخاطبان باشد.

 

وی افزود:ما باید زبان خودمان را پاس بداریم و امیدوارم به این اتفاق مهم بیشتر فکر کنیم.

 

در ادامه دیگر عوامل و بازیگران فیلم روی صحنه آمدند و کیکی به مناسبت آغاز ورود فیلم فردوسی به سینمای ایران بریده شد.

 

پس از آن فرهاد اصلانی،کیومرث پوراحمد و حمید لبخنده نیز روی صحنه برای بریدن کیک آمدند.
در این مراسم کیومرث پور احمد،علی قائم مقامی،فرهاد اصلانی،ایمان توکلی،مجید توکلی،مسعود فروتن،شمس لنگرودی،حمیدرضا قطبی،میکائیل شهرستانی و...حضور داشتند.