به گزارش افکارنیوز،

در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها یکی از غرفه‌های وابسته به وزارت بهداشت به نقاشی کودکان با موضوع بهداشت اختصاص دارد.

مسئول این غرفه درباره نقاشی‌ کودکان اظهار داشت: اگر مراجعه‌کنندگان در سن و سال پایینی باشند به آنها می‌گوییم که به هر موضوعی که علاقه دارند، بپردازند اما اگر در سنی باشند که بتوانند بهداشت را درک کنند به آنها پیشنهاد داده می‌شود که در این باره نقاشی‌هایی بکشند.

وی درباره محور بهداشت در نقاشی کودکان، عنوان کرد: با توجه به آثار نقاشی کودکان در این غرفه بیشتر آنها به موضوع مسواک زدن پرداختند؛ در واقع می‌توان گفت که کودکان بهداشت را مسواک زدن می‌دانند.

 

بر اساس این گزارش، یکی دیگر از برنامه‌های این غرفه مشاوره دادن به خانواده‌ها با موضوع بهداشت است که «سمانه سیر» عضو گروه سلامت نوجوانان و مدارس دانشگاه شهید بهشتی در این باره گفت: به مدت سه روز در این غرفه به خانواده‌ها پیرامون موضوعات بهداشتی که با آن درگیر هستند مشاوره داده می‌شود.

وی ادامه داد: امروز مسئله بهداشت موی سر و تغذیه موضوع مراجعه مادران بود که پس از مطرح کردن مشکل‌ از سوی خانواده‌ها، علت بروز مشکل را شرح دادیم و راهکار به آنها ارائه کردیم.

این غرفه به شماره 265 در ردیف 6 در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها واقع است.