به گزارش افکارنیوز،

کبر زنجانپور که قصد دارد نمایش "باغ آلبالو" ترجمه بهروز تورانی را پس از برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تالار وحدت به صحنه ببرد درباره اجرای این اثر نمایشی گفت: ۲۹ سال قبل و در زمستان سال ۶۶، نمایش "باغ آلبالو" را در تالار وحدت به صحنه بردم که متأسفانه به دلیل اصابت موشک به نزدیکی تالار پس از یک شب، اجرای نمایش متوقف شد. حال پس از ۲۹ سال قصد دارم این نمایش را بعد از برگزاری جشنواره تئاتر فجر در تالار وحدت اجرا کنم.

وی با اشاره به آغاز تمرین‌های نمایش "باغ آلبالو"، افزود: این نمایش کار بسیار سختی است و نیاز به تمرین چندماهه دارد.

این بازیگر و کارگردان شناخته شده تئاتر ایران درباره نوع نگاهی که برای اجرای نمایش "باغ آلبالو" مدنظر دارد، اظهار کرد: معتقدم نمی‌توان با چخوف شوخی کرد و اگر قرار است تغییراتی در یک اثر نمایشی ایجاد شود باید بر اساس تفکر نویسنده آن اثر باشد ولی در عین حال سعی می‌کنیم با نگاه جدیدی از نظر اجرایی نه محتوایی، نمایش «باغ آلبالو» را به صحنه ببریم.

زنجانپور درباره احتمال حضور خود به عنوان بازیگر در اجرای نمایش "باغ آلبالو"، تأکید کرد: ترجیح می‌دهم که تمرکزم در این نمایش روی کارگردانی باشد زیرا می‌خواهم این نمایش به عنوان یادگاری از من باقی بماند.

کارگردان نمایش‌های ایوانف و دایی وانیا درباره گروه بازیگری و عوامل اجرایی نمایش "باغ آلبالو" گفت: گروه بازیگری نمایش به زودی اعلام می شود. طراحی صحنه نمایش بر عهده رضا مهدیزاده است و نورالدین حیدری‌ماهر مجری طرح و فرشاد هاشمی دستیار کارگردان نمایش "باغ آلبالو" هستند.

اکبر زنجانپور پیش از این نمایش‌های متعددی از جمله مرگ دستفروش، دشمن مردم، گوریل پشمالو، سیر طولانی روز در شب، ایوانف و دایی وانیا را به صحنه برده است.