به گزارش افکارنیوز،

 

تینا پاکروان تهیه‌کننده و بازیگر فیلم «خانه کاغذی» به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده  گفت: «خانه کاغذی» حدود یک ماه پیش کلید خورد و حدود ۱۰ روز دیگر از فیلمبرداری این فیلم به کارگردانی مهدی صباغ زاده مانده است. طرح اولیه کار را صباغ زاده نوشته و خسرو نقیبی بازنویسی کرده است و فکر می کنم فیلمنامه بسیار تاثیرگذاری دارد.

وی با اشاره به فضای فیلمنامه این اثر عنوان کرد: داستان درباره پدر و دختر روزنامه نگاری است که همپای هم کار می کنند و هیچ کدام به خاطر دیگری ازدواج نکرده اند. دختر در یک نشریه کار می کند و پدرهم بعد از مدتی از عمرش دوباره دست به قلم می شود و ...

تهیه کننده «خانه کاغذی» با اشاره به اینکه ابتدا قرار بوده است خود صباغ زاده تهیه کنندگی این فیلم را بر عهده داشته باشد، بیان کرد: زمانی که فیلمنامه را خواندم حیفم آمد که تهیه کنندگی اش را بر عهده نداشته باشم چون به نظرم آمد، می تواند به یک اثر ماندگار تبدیل شود به همین دلیل آستین بالا زدم تا حضوری جدی تر در این کار داشته باشم. در طول پروسه تولید با بازیگران مختلفی برای نقش دختر صحبت کردیم اما وقتی به نقش نمی خوردند در نهایت آقای پرستویی از من خواست که به خاطر پیشینه روزنامه نگاری ام در این کار نقشی جدی تر داشته باشم. آقای صباغ زاده هم لطف داشتند و علی رغم خواسته خودم اصرار کرد و من بازیگر این فیلم شدم.

وی درباره اینکه چه ویژگی هایی از دنیای رسانه و روزنامه نگاری در این فیلم به تصویر کشیده می شود، اظهار کرد: به نظرم این فیلم دو وجه دارد که یکی روابط عاطفی و انسانی است و دوم شجاعت و درایت خبرنگاری و روزنامه نگاری که به نظرم هر دو اینها با توجه به فضای مجازی و فضای واقعی که در زندگی وجود دارد مهم است.

پاکروان در پایان درباره جذابیت های این فیلم برای اهالی رسانه عنوان کرد: این فیلم حتما می تواند خبرنگاران را جذب کند چون ما در این اثر پیچ و خم ها و خطراتی را که اهالی این حرفه با آن رو به رو هستند، نشان می دهیم. خود من زمانیکه روزنامه نگار بودم در حوزه سینما فعالیت می کردم ولی اگر فعالیت های روزنامه نگاری وارد حوزه های اقتصادی، اجتماعی و یا سیاسی شود رنگ و بوی دیگری پیدا می کند و حتی می تواند وادی خیلی ترسناک، پرهیجان و یا دوست داشتنی ای باشد.