به گزارش افکارنیوز،

دوره سه‌روزه و شبانه‌روزی آل‌جلال با حضور کسانی برگزار می‌شود که علاوه بر داشتن سوابق فعالیت داستان‌نویسی، یک داستان کوتاه جدید بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه با ذکر تاریخ نگارش برای ثبت‌نام خود فرستاده باشند. این داستان باید نهایتاً دو ماه قبل نوشته شده باشد تا آخرین توان قلمی شرکت‌کنندگان برای حضور در این دوره آموزشی سنجیده شود.
بر اساس این فراخوان، به دلیل محدودیت پذیرش، اولویت با افرادی است که تابه‌حال در دوره‌های آموزشی بنیاد شرکت نکرده‌اند. بنابراین کسانی که در سه دوره آموزشی بنیاد شرکت کرده‌اند، امکان ثبت‌نام در این دوره را ندارند.
در فراخوان دوره آموزش داستان‌نویسی «آل‌جلال»، آخرین مهلت ثبت نام، پایان آبان ماه در نظر گرفته شده و علاقه‌مندان می‌توانند ثبت‌نام خود را از طریق سامانه اینترنتی.adabiatirani.com۹۵jalal کامل کنند.
تاکنون چهار دوره آموزش داستان‌نویسی به صورت متمرکز و غیرمتمرکز برگزار شده که اولین آن در حاشیه هشتمین جایزه جلال آل‌احمد (آذر ۱۳۹۴)، دومین دوره در اندیمشک (اسفند ۱۳۹۴)، سومین دوره همزمان با نمایشگاه کتاب تهران در پایتخت (اردیبهشت ۱۳۹۵) و چهارمین دوره در حاشیه جایزه پروین اعتصامی (مرداد ۱۳۹۵) در تهران برپا شده است.
بر اساس این گزارش، در پایان هفته جاری نیز یک دوره آموزشی داستان‌نویسی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مشهد برگزار می‌شود که جزییات آن به زودی اعلام می‌شود.