به گزارش افکارنیوز،

"رابرت ردفورد" بازیگر پیشکسوت و پر افتخار سینمای هالیوود اعلام کرده که پس از حضور در دو فیلم دیگر، خود را بازنشسته می کند.
 


وی این خبر را در مصاحبه ای که با "دیلن ردفورد" نوه اش داشت اعلام کرد گفت که تنها دو بار دیگر جلوی دوربین می روم.

دیلن از وی پرسید که آیا دوست دارد به هنر نقاشی که گذشته نیز آن را انجام می داده برگردد و ردفورد در جواب گفت: می خواهم از این به بعد تمام تمرکزم را روی نقاشی، قصه گویی، طراحی و کارگردانی بگذارم. 
 


ردفورد در پایان دلیل این اتفاق را کهولت سن و خستگی خواند و ادامه داد: بعد از 80 سالگی قصد دارم کمی استراحت کنم. من آدم پر جنب و جوشی هستم و می دانم نمی توانم بعد از این بازنشستگی آرام بنشینم و به همین خاطر به کارگردانی و طراحی با تمرکز بیشتری می پردازم.

رابرت ردفورد در دوران بازیگری اش تاکنون در فیلم هایی همچون "بوچ کسیدی و ساندنس کید"، "همه مردان رئیس جمهور"، "هاوانا"، "جاسوس بازی" و "از دست دادن همه" حضور داشته است.
 


وی در سال 1970 جایزه بهترین بازیگر مردم آکادمی بفتا را برای بازی در فیلم "بوچ کسیدی" دریافت نمود. ردفورد تا به حال 10 بار نامزد جایزه گلدن گلاب شده و 6 بار آن را دریافت کرده است.

همچنین این بازیگر امریکایی تاکنون سه بار نامزد دریافت اسکار شده و در  سال 1980 توانست اسکار بهترین کارگردانی را برای فیلم "مرد معمولی دریافت کند. ردفورد در سال 2002 جایزه یک عمر فعالیت های هنری را از آکادمی اسکار دریافت نمود.