به گزارش افکارنیوز،

تماشاخانه پالیز کار خود را از اواخر مهرماه سال جاری با نمایش «مرگ هوتن» به کارگردانی یوسف باپیری آغاز کرد و بعد از آن هم فعالیت‌های این تماشاخانه در عرصه‌های مختلف فرهنگی شکل گرفت و تا کنون ادامه داشته است. با توجه به سیاست‌ها و اهداف کلان این مجموعه و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ثبت نام کلاس‌های دکتری پژوهش هنر که از نیمه دی‌ماه آغاز می‌شود، به تازگی شروع شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به تماشاخانه در خصوص نحوه ثبت نام این کلاس‌ها اطلاعاتی را به دست بیاورند.

 استادانی که در این کلاس‌ها به تدریس می‌پردازند، از چهره های شناخته شده و مطرح در حوزه هنر هستند و دروس تاریخ هنرهای تجسمی، تاریخ تئاتر، تاریخ معماری و شهرسازی، تاریخ موسیقی، تاریخ سینما و انیمیشن، هنر و تمدن اسلامی و زبان تخصصی هنر توسط این استادان در این دوره آموزشی تدریس خواهد شد.

در همین راستا قرار است ورکشاپ‌هایی چند روزه، زیر نظر بازیگرانی همچون سیامک صفری، امیر آقایی، یاسر خاسب در تماشاخانه پالیز دایر شود، که اطلاعات آن به زودی منتشر خواهد شد.

براساس این گزارش در بخش نمایش‌های در حال اجرا در این تماشاخانه، نمایش «ماتریوشکا» به کارگردانی پارسا پیروز فر از اوایل آذر در سالن شماره یک این تماشاخانه در دو سانس ۱۷ و ۲۱:۳۰ با استقبال خوبی روی صحنه رفته و  تا تاریخ ۱۹ دی‌ماه روی صحنه باقی خواهد ماند.

از سوی دیگر حسن معجونی با نمایش «آشپزخانه» در سالن شماره دو تماشاخانه پالیز، توانسته مخاطبان زیادی را با خود همراه کند. این نمایش هر شب در دو سانس ۱۹ و  ۲۱ تا تاریخ سوم دی ماه سال  در سالن شماره دو این تماشاخانه روی صحنه می‌رود و دیگر تمدید نخواهد شد.

از سوی دیگر نخستین اجرای نمایش «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» به کارگردانی کیومرث مرادی از تاریخ ۲۶ آذرماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. در این نمایش پانته‌آ پناهی‌ها، هانیه توسلی و طناز طباطبایی به ایفای نقش می‌پردازند.

طبق برنامه ریزی‌های انجام شده و بعد از پایان نمایش «آشپزخانه» قرار است که حسن معجونی نمایش تازه‌اش با عنوان «سه خواهر» را در سالن شماره یک تماشاخانه پالیز روی صحنه ببرد و نخستین اجرای این نمایش در تاریخ ۱۷ دی ماه خواهد.