به گزارش افکارنیوز،

کنسرت حمید حامی دو شب در تالار وحدت کنسرت برگزار می‌شود. در این کنسرت، حمید حامی - خوانند پاپ - قطعاتی را از آهنگ‌هایش که  پیش‌تر در آلبوم‌هایش منتشر شده، دوباره اجرا می‌کند.

به گفته سیاوش خلبانی، مدیر هنری شرکت کامیاب بهاران، یکی از این قطعات «شب یلدا» است که فرصت خاطره‌بازی برای دوستداران حامی را برای بار دیگر فراهم می‌کند. حمید حامی علاوه بر قطعات قدیمی، از دو قطعه جدید نیز رونمایی می‌کند.

او درباره هم‌زمانی کنسرت با شب یلدا، اظهار کرد: از جمله بخش‌های جانبی کنسرت، تنظیم و پخش کلیپ‌های هم‌زمان با اجرای حامی است که سعی کرده‌ایم با این کار و برنامه‌های دیگر، حال و هوای برنامه را برای مخاطبانی که مهمان ما هستند، یلدایی کنیم.

حمید حامی ۲۹ و ۳۰ آذرماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت به اجرای برنامه می‌پردازد.

~.~.~.~.~.~.~

دومین رپرتوار گروه موسیقی «بی‌حصار» با قطعاتی از بزرگان موسیقی ایران در شب یلدا روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، این اجرا بازخوانی آثار برجسته و ماندگار موسیقی ایرانی است که در همه سبک‌ها اجرا می‌شود.

 به گفته واحدی، مدیر اجرایی گروه انگیزه، انتخاب این قطعات یادآوری دلیلی بوده که این آثار در طول سال‌های متمادی بین مردم درخشیده و تا امروز همچنان شنیده می‌شود.

او توضیح داد: در زندگی پیچیده معاصر، سادگی همان عنصر گم‌شده است. چیزی که این آثار ناب را ماندگار کرده است و ما قصد داریم آن را یادآوری کنیم.

واحدی درباره جزییات این کنسرت، توضیح داد: این برنامه بازخوانی آثار بزرگانی مانند استاد جواد معروفی، نصرالله زرین پنجه، مجید وفادار، مرتضی نی داوود، همایون خرم، عماد رام، دکتر محمد سریر و انوشیروان روحانی خواهد بود. در این کنسرت که در دو نوبت اجرا می‌شود، نگین سریر و مزدا انصاری با ساز پیانو و نیلوفر ابراهیمی با ساز فلوت مسعود یکتا را برای خواندن این آثار همراهی می‌کنند.

کنسرت «به‌همان سادگی» از گروه «بی‌حصار» ۳۰ آذرماه مصادف با شب یلدا در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.

~.~.~.~.~.~.~

گروه موسیقی «نیستان» با نوای موسیقی سنتی در تالار رودکی میزبان علاقه‌مندان می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، گروه موسیقی نیستان به سرپرستی کوروش متین در تالار رودکی به استقبال علاقه‌مندان موسیقی سنتی ایرانی می‌رود.

این کنسرت که در سه بخش اجرا می‌شود، شامل تک‌نوازی سنتور در دستگاه راست‌پنجگاه با اجرای کوروش متین، دونوازی تار و تنبک در دستگاه همایون با اجرای سیاوش برهانی و مجید میررحیمی. اهمیت این بخش توجه ویژه به موسیقی بی‌کلام است. بخش آخر کنسرت شامل گروه‌نوازی‌ است که یکی از ویژگی‌های مهم این بخش، تجربه‌های چندصدایی یا پلی فونی موسیقی ایرانی هم در بخش آوازی و هم در بخش سازی است.

قطعات گروه‌نوازی ساخته‌ کوروش متین هستند و قطعات تک‌نوازی و دونوازی از کارهای پشنگ کامکار انتخاب شده‌اند که تنظیم آن‌ها برعهده کوروش متین بوده است.

این کنسرت ساعت ۲۰ دوشنبه ۲۹ آذرماه در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.