به گزارش افکارنیوز،

فاطمه قاضی خانی همسر شهید مدافع حرم مهدی قاضی خانی در مراسم  این هفته «نغمه عشاق» که به همت فرهنگسرای گلستان و با حضور شهروندان و خانواده معظم شهدا برگزار شد, با اشاره به خصلت های فردی و رفتاری همسر شهیدش گفت: این روزها همه ما غم شهدای آتش نشان عزادارمان کرده است و من به عنوان یک همسر شهید به همسران، مادران، خواهران و دختران این شهدا هم تبریک و تسلیت می گویم.

فاطمه قاضی خانی با بیان اینکه من ایمان دارم اگر کسی شهید شود حتما منتخب شده است، افزود: من و همه همسرانی که همسرانمان شهید شده باید این موهبت بزرگ را قدر بدانیم و باید به هم به خاطر این برگزیده شدن تبریک بگوییم زیرا زمانه به گونه‌ای است که به قول حضرت آقا شهید شدن نصیب هرکس نمی شود.

وی با اشاره به اینکه شهدا و همسرانشان حتی از قدم های اول تشکیل زندگی مشترکشان دنبال منفعت مادی و دنیوی نبودند، اظهار کرد: ما با 5 سکه مهریه زندگی را آغاز کردیم و از همان روز اول نگاه مادی به این دنیا نداشتیم,اما وقتی می‌شنویم که می‌گویند فلان شهید پول گرفته اولین سوالی که در ذهن مان نقش می بندد این است که مگر می شود بودن کنار همسر، لذت داشتن سه فرزند و زندگی در یک بهشت کوچک را با پول فروخت؟ نه همه این ها تنها در ازای عشق فرازمینی و الهی نادیده گرفته می شود و دقیقا به همین خاطر است که ما امروز از همسرمان تنها یک پلاک داریم اما زیر سایه عظمت اسمش زندگی می‌کنیم.

فاطمه قاضی خانی با تأکید بر اینکه بسیاری از خصلت های رفتاری میان شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای جنگ سوریه و عراق مشترک است، تصریح کرد: انسان های‌مشابه فدای اعتقادات مشابه شدند اگر سال‌های جنگ رزمنده ها برای دفاع از دین، انقلاب و وطن رفتند امروز شهدای ما با همین آرمان ها و برای دفاع از حرم آل الله و اهل بیت (ع) راهی جبهه دفاع سوریه و عراق شده اند.

در مراسم این هفته ضمن قرائت فرازهایی از وصایای شهدا، با اهدای لوح تقدیر از خانواده های معظم شهیدان مهدی قاضی خانی، محمدرضا علی‌گلیان و حسن ایرانشاهی تجلیل شد.