به گزارش افکارنیوز،

فرناز رهنما از جمله بازیگران فعال در عرصه تلویزیون است که از سال ۸۵ تاکنون شش مجموعه تلویزیونی را در کارنامه خود ثبت کرده است. زیر زمین، مامور بدرقه، ساختمان پزشکان، هفت سنگ، یادداشت های یک زن خانه دار و سریال هشت و نیم دقیقه از سریال های تلویزیونی او هستند. علاوه بر این ها«چیزهایی که نمی دانی»، اقلیما و بعد از ظهر سگی سگی از جمله فیلم های سینمایی اند که او در آن ها ایفای نقش کرده است. 

وی که نامش از سریال ساختمان پزشکان بر سر زبان ها افتاده است در گفت و گو با درباره فعالیت های اخیرش عنوان کرد:

در حال حاضر کار خاصی در تلویزیون ندارم. حدود دو هفته می شود که اجرای تئاترم به کارگردانی خانم منیژه محامدی تمام شده است و در حال استراحت هستم. در ماه اسفند نیز کاری ندارم و فعلا در حال آماده شدن برای یک سفر طولانی هستم. امیدوارم وقتی برگشتم با پیشنهاد های خوبی رو به رو شوم. متاسفانه بعد از سریال ساختمان پزشکان یعنی چیزی، حدود پنج سال است که پیشنهادات سینمایی من قطع شده است. در طی این مدت فقط دو پیشنهاد داشتم که یکی از آن ها را قبول کردم. فیلم سینمایی کام ماهی به کارگردانی آرش سنجابی که در نوبت اکران است اما زمان دقیق آن مشخص نیست.

او درباره کم شدن این پیشنهادات اضافه کرد:

نمی دانم چرا پیشنهادات سینمایی من قطع شده است، گاهی احساس می کنم فراموش شده ام. نه تنها من بلکه بسیاری از بزرگان و پیشکسوتان سینما و تلویزیون نیز همین دغدغه را دارند. من واقعا نگران تلویزیون هستم زیرا همین کم کاری ها و کیفیت پایین برنامه های تلویزیون باعث شده تا مردم به شبکه های ماهواره ای روبیاورند. درصورتی که این درست نیست. با یک برنامه ریزی دقیق و درست می توان پیشرفت های خوبی داشت. مسئله دیگری که موجب ناراحتی شده است و برای خود من تبدیل به یک علامت سوال بزرگ شده تبلیغات است. چطور بعضی از تولیدات بی سر و صدا ساخته  و پخش می شوند؟ حتی من هم به عنوان همکار وقتی اسمی از بعضی از سریال ها می شنوم بسیار تعجب می کنم که چطور تا الان هیچ چیز درباره آن نشنیده ام. اگر با این روش پیش برود قطعا مردم خیلی از این تولیدات را از دست می دهند و در آن صورت نمی توان بهترین فیلم و سریال ها را از دید مردم تعیین کرد. بهتر است تا همه دیده شوند نه فقط عده خاصی. متاسفانه ما در شبکه نمایش خانگی هم همین مشکلات را داریم. به هرحال امیدوار هستم که این مشکلات هرچه زودتر حل شوند.