به گزارش افکارنیوز،

«اصغر فرهادی»، فیلمساز ایرانی برنده اسکار، در مصاحبه با نشریه سینمایی اسکرین دیلی از جزئیات بیشتر فیلم جدیدش که قرار است به زبان اسپانیایی ساخته شود، پرده برداشت.

فرهادی که تاکنون دو بار برای فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شده است، تأیید کرد که فیلم بعدی‌اش از ماه سپتامبر با نقش‌آفرینی چهره‌های مطرحی چون «پنلوپه کروز» و «خاویر باردم» در اسپانیا کلید می‌خورد.

این فیلم تا سال آینده میلادی (۲۰۱۸) آماده نمایش می‌شود.

فرهادی عنوان کرد که «کروز» و «باردم» که در واقعیت زن و شوهر هستند، لزوما در فیلم فرهادی نیز زن و شوهر نخواهند بود.

وی گفت: موضوع فیلم جدیدم نیز خانواده و روابط خانوادگی است. ولی دیدگاه‌های جدیدی در آن مطرح می‌شود و از زاویه‌ای جدید به این مسئله نگاه خواهد شد.

اسکرین دیلی در ادامه می‌نویسد: این فیلمساز که خود به زبان اسپانیایی مسلط نیست، فیلمنامه را به زبان فارسی نوشته و سپس آن را به اسپانیایی ترجمه کرده است. وی در این باره گفت: من به اسپانیایی حرف نمی‌زنم ولی از حالا تا زمان شروع فیلمبرداری وقت دارم که حداقل با موسیقی فیلم بیشتر آشنا شوم و بهترین کارم را انجام دهم.  

«فرهادی» که پیش از این فیلم «گذشته» را به زبان فرانسوی ساخته است، تأکید کرد: احساس نمی‌کنم که تغییر زبان صدای تو را تغییر دهد، صدای من، یکدلی من با همه شخصیت‌هاست و در واقع صدای من همان احساس همدلی و همدردی که یک احساس عمومی است.