به گزارش افکارنیوز،
«مفت آباد» عنوان نخستین فیلم بلند سینمایی پژمان تیمورتاش در مقام کارگردان است که فیلمبرداری این فیلم اواخر سال گذشته در تهران به پایان رسید و پس از طی شدن مراحل فنی نسخه نهایی آن آماده شد.  

تیمورتاش از کارگردانان جوان سینمای ایران است که در حوزه ادبیات، رمان «قبل از مردن چشم‌هایت را ببند» را به نگارش در آورده است و ساخت چند فیلم کوتاه را در کارنامه خود دارد.  

نکته قابل توجه در خصوص بازیگر اصلی این فیلم است؛ سجاد افشاریان نویسنده و بازیگر حوزه تئاتر برای نخستین بار جلوی دوربین یک کارگردان سینمایی رفته و «مفت‌آباد» اولین حضور جدی این نویسنده، بازیگر و کارگردان محسوب می‌شود.  
 
تهیه‌کنندگی این فیلم بر عهده حنیف سروری است و به غیر از برزو ارجمند که جزو چهره‌های شناخته شده و معروف حوزه سینماست، بقیه بازیگران آن از میان تئاتری‌ها انتخاب شدند.  

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است عوامل این فیلم سینمایی در ایام نوروز در سینماهای هنر و تجربه کنار مردم فیلم را به تماشا بنشینند و نخستین اکران این فیلم روز چهارشنبه 25 اسفند خواهد بود.  

سجاد افشاریان، برزو ارجمند، امین اسفندیار، محمدرضا جمشید‌پی، فائزه علوی، دنیا مدنی، احسان بیاتفر، علی میری، ندا میری، امیرحسین مجیدی، در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.  

لیست عوامل اصلی این فیلم عبارت است از:
 
نویسنده و کارگردان: پژمان تیمورتاش، مدیر فیلمبرداری: سام سلیمانی، صدابردار: شاهین پورداداشی، طراح صحنه: حسین ذوقی، طراح چهره‌پردازی: هلیا رشقی، تدوین: روزبه کلباسی، صداگذار: عرفان ابراهیمی، اصلاح رنگ و نور: فرهاد قدسی، موسیقی: مرتضی پورعلی، مدیرتولید: رضا آزادمنش، مدیر رسانه ای: سام بهشتی و مدیر تبلیغات مجاری: آریان امیرخان.