به گزارش افکارنیوز،

فیلم «ائو» به کارگردانی اصغر یوسفی‌نژاد که در بخش داخلی جشنواره فجر مورد توجه منتقدان قرار گرفته بود، برای حضور در جشنواره جهانی فجر انتخاب شد.
 
خلاصه داستان این فیلم به این شرح است: مردی از دنیا رفته و همه دور جسد او جمع شده‌اند اما این جسد از چشم تماشاگر دور نگه داشته‌ می‌شود. متوفی وصیت کرده که بعد از مرگ، جسد او را در اختیار دانشکده پزشکی برای استفاده علمی قرار دهند اما دخترش شدیدا مخالف است.
 
کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده: اصغر یوسفی‌نژاد، بازیگران: رامین ریاضی، محدثه حیرت، غلامرضا باقری و صدیقه دریانی، سایر عوامل: طراح صحنه و لباس و چهره پرداز: بهمن ارک، تدوین: امیر اطمینان، صدابردار: حمید سلیمانی نیا، صداگذار: حسین گرجیان، عکاس: علیرضا علیزاده، مجری طرح: آموزشگاه هنرهای معاصر فیلم «ائو» هستند.
 
گفتنی است اصغر یوسفی‌نژاد سازنده‌ی فیلم خانه است که تنها یک اثر دیگر به نام «باران رویاها را نمی‌شوید» در کارنامه‌ی او دیده می‌شود. یوسفی‌نژاد متولد سال ۱۳۴۸ در تهران است و از سال ۶۹ با ساخت فیلم هشت میلیمتری «سیاه و سفید» فعالیت خود را در عرصه‌ی سینما آغاز کرد. در کارنامه‌ی او چندین فیلم کوتاه و یک سریال مستند نیز دیده می‌شود. فیلم اِو اولین فیلم بزرگ محدثه حیرت، بازیگر اصلی این فیلم به شما می‌رود.