به گزارش افکارنیوز،

۱۷ مرداد هر سال به مناسبت شهادت صارمی در تقوبم ملی ایران به عنوان روز خبرنگار و یادآور خبرنگاران شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی مهدی میرافضلی، سپهدار ساجدی، مسعود مشایخی، حسین ضامن، علی نبی پور انگجی و حسین فرهاد کوهپایی و همچنین جاویدالاثر کاظم اخوان و شهیدان عرصه رسانه ای کشور ثبت شد.

به همین مناسبت به فیلم و سریال‌هایی که در این سال‌ها ساخته شده و ردپایی نه چندان پررنگ از شخصیت خبرنگاران پیدا کرده است پرداخته‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

پلیس جوان

مریلا زارعی در سریال «پلیس جوان» سیروس مقدم به واسطه نقش خبرنگار اجتماعی برای مخاطبان به چهره‌ای آشنا تبدیل شد. این نقش نقطه عطفی در بازیگری مریلا زارعی است. چرا که نقش یک خبرنگار سرویس اجتماعی جای کار زیادی برای بازیگر دارد. انصافا مریلا زارعی هم توانست به خوبی از پس این نقش بربیاید.

با من بمان

یکتا ناصر در سریال «با من بمان» داستان دختری به نام نرگس مینایی را بازی می‌کرد که در سرویس هنری یک مجله فعالیت داشت و در همین راستا با نقاشی گفت‌وگو کرد. آشنایی این دو با هم به ازدواج انجامید و این خبرنگار زندگی جدیدی را آغاز کرد. می‌توان گفت مخاطبان تلویزیون یکتا ناصر را هم به واسطه این نقش شناختند.

رسوایی 2

سحر قریشی در فیلم «رسوایی 2» نقش یک خبرنگاری را ایفا کرد که باعث به وجود آمدن جریاناتی در روند کلی فیلم شد. به گفته قریشی فضای کلی فیلم تخیلی است و فیلمنامه به گونه‌ای به نگارش در آمده که به کسی برنخورد و فیلم تنها روایت خود را داشته باشد.

اخراجی‌های2

لیلا بلوکات یکی دیگر از کسانی است که نقش خبرنگاری منافق را در «اخراجی‌های2» بازی کرده که برای تهیه خبر به اردوگاه اسرا رفته تا گزارشی از ورود اسرای جدید تهیه کند.

شوق پرواز

ستاره اسکندری در سریال پربیننده «شوق پرواز» نقش لیلی را بازی کرد که حرفه‌ اصلی‌اش خبرنگاری بود و قصد داشت کتابی درباره زندگی شهید بابایی بنویسد. موضوع تحقیق، او را با آدم‌های متفاوتی از جنس دیگر آشنا می‌کند و همین آدم‌ها زندگی و دنیای جدیدی را برای لیلی به ارمغان می‌آورند. به گفته خود اسکندری با این نقش توانست با دنیای خبرنگاری تا اندازه‌ای آشنا شود. به نظر او این حرفه جذابیت‌های زیادی دارد.

قلب یخی

امین حیایی تا به امروز نقش‌های زیادی را تجربه کرده است اما مخاطبان در سریال«قلب یخی» او را در نقش کاملا متفاوتی دیدند. امین خبرنگاری بود که در دام باند فراماسیون‌ها افتاده و در همکاری با آنها کارهای خلافی انجام می‌دهد. شاید به ویژگی خبرنگار بودن این نقش چندان پرداخته نشده ولی امین حیایی توانست با بازی خوبش رنگ و بویی به این نقش بدهد.

نارنجی‌پوش

نقش خبرنگار فیلم «نارنجی‌پوش» تا اندازه‌ای پررنگ‌تر از آثار دیگر سینمایی است. حامد بهداد در نقش عکاس خبری و طناز طباطبایی در نقش خبرنگار در این فیلم حضور داشتند. حامد بهداد در نقش عکاس خبری، خوب ظاهر شد، البته مانند دیگر آثار چندان به خبرنگار بودن این شخصیت بها داده نشده است. طناز طباطبایی همکار حامد بهداد در روزنامه است که سعی می‌کند تصمیم جدید همکارش را خبری کند و اوست که نارنجی‌پوش شدن حامد را عمومی می‌کند.

امکان مینا

میلاد کی مرام در فیلم سینمایی «امکان مینا» به کارگردانی کمال تبریزی نقش خبرنگار جوانی را بازی کرد که به همسرش دچار سوءظن و شک می‌شود. همسر او روابط پنهانی با گروهک منافقین دارد و او بعد از تعقیب‌هایی که می‌کند متوجه این ماجرا می‌شود و زندگی عاشقانه‌ای که این زوج داشتند پر از چالش می‌شود. کی مرام که از بازیگران جوان سینما و تلویزیون است در این فیلم تجربه بازی در نقشی پرچالش را پشت سر گذاشت و خودش نیز از آن راضی بود.

شهرزاد

بازیگر برخی نقش‌های طنز تلویزیون، در سریال «شهرزاد» نقش بابک را داشت که پسری نسبتا جدی بود، امیرحسین رستمی در سریال حسن فتحی نقش بابک را بازی می‌کرد که او نیز مانند فرهاد روزنامه‌نگار بود. البته با توجه به حضور کمرنگ‌تر بابک در قصه، پرداختن به حرفه او نیز چندان پررنگ نبود.

البته می‌توانیم به بازی مصطفی زمانی در سریال «شهرزاد» و فیلم «یک روز بخصوص»، امیر جعفری در سریال «بدون شرح»، مونا فرجاد در سریال «سلام»، سحر دولتشاهی در فیلم سینمایی «میم مثل مادر»، هدی زین‌العابدین در سریال«آشپزباشی» اشاره کنیم.