به گزارش افکارنیوز،

نامزدهای این دوره جشن بر اساس آرای آکادمی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران به شرح زیر است:

*نامزدهای بهترین فیلم:

بدون تاریخ، بدون امضاء (علی جلیلوند)

خانه - ائو (اصغر یوسفی‌نژاد)

خفگی (فریدون جیرانی)

رگ خواب (حمید نعمت‌الله)

فراری (جهانگیر کوثری)

ماجرای نیمروز (سیدمحمود رضوی)

ویلایی‌ها (سعید ملکان)

*نامزدهای بهترین کارگردانی:

اصغر یوسفی‌نژاد (خانه - ائو)

حمید نعمت‌الله (رگ خواب)

علیرضا داوودنژاد (فراری)

فریدون جیرانی (خفگی)

محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)

وحید جلیلوند (بدون تاریخ، بدون امضاء)

*نامزدهای بهترین فیلمنامه:

ابراهیم امینی و محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)

اصغر یوسفی‌نژاد (خانه - ائو)

علی زرنگار و وحید جلیلوند (بدون تاریخ، بدون امضاء)

کامبوزیا پرتوی (فراری)

معصومه بیات (رگ خواب)

منیر قیدی و ارسلان امیری (ویلایی‌ها)

*نامزدهای بهترین موسیقی متن:

ستار اورکی (ویلایی‌ها)

سهراب پورناظری (رگ خواب)

کارن همایون‌فر (خفگی)

کریستف رضاعی (نگار)

یحیی سپهری شکیب (فراری)

*نامزدهای بهترین طراحی صحنه و لباس:

امیرحسین قدسی و نگار نعمتی (نگار)

بهزاد جعفری طادی (ماجرای نیمروز)

محسن نصراللهی و مارال جیرانی (خفگی)

محمدرضا میرزامحمدی و آزاده قوام (رگ خواب)

مهدی موسوی و مه‌لقا ناقد (ویلایی‌ها)

*نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

بهرام بدخشانی (نگار)

علی قاضی (ویلایی‌ها)

فرشاد محمدی (رگ خواب)

فرشاد محمدی (قاتل اهلی)

مسعود سلامی (خفگی)

هادی بهروز (ماجرای نیمروز)

*نامزدهای بهترین تدوین:

بهرام دهقانی (خفگی)

بهرام دهقانی (نگار)

حسن حسندوست (فراری)

سپیده عبدالوهاب (سد معبر)

سجاد پهلوان‌زاده (ماجرای نیمروز)

مهدی سعدی (رگ خواب)

*نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

ایمان امیدواری (خفگی)

سعید ملکان (ویلایی‌ها)

سهند ترابی (رگ خواب)

عبدالله اسکندری (خوب، بد، جلف)

محسن دارسنج (ماجرای نیمروز)

*نامزدهای جایزه خلاقیت و استعداد درخشان (ویژه فیلمسازان اول):

اصغر یوسفی‌نژاد (خانه - ائو)

کاظم ملایی (کوپال)

کاوه صباغ‌زاده (ایتالیا ایتالیا)

محمدرضا خردمندان (بیست و یک روز بعد)

محمود غفاری (شماره 17 سهیلا)

مرتضی علی عباس‌میرزایی (انزوا)

منیر قیدی (ویلایی‌ها)

*نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش اول:

امیر آقایی (بدون تاریخ، بدون امضاء)

حامد بهداد (سد معبر)

کورش تهامی (رگ خواب)

محسن تنابنده (فراری)

مهرداد صدیقیان (ماجرای نیمروز)

نوید محمدزاده (خفگی)

*نامزدهای بهترین بازیگر زن نقش اول:

الناز شاکردوست (خفگی)

ثریا قاسمی (ویلایی‌ها)

زهرا داوودنژاد (شماره 17 سهیلا)

سارا بهرامی(ایتالیا ایتالیا)

لیلا حاتمی (رگ خواب)

محدثه حیرت (خانه - ائو)

*نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

احمد مهرانفر (ماجرای نیمروز)

بهرام افشاری (کارگر ساده نیازمندیم)

پرویز پورحسینی (قاتل اهلی)

نادر فلاح (سد معبر)

نوید محمدزاده (بدون تاریخ، بدون امضاء)

هادی حجازی‌فر (ماجرای نیمروز)

*نامزدهای بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

زکیه بهبهانی (بدون تاریخ، بدون امضاء)

شبنم مقدمی (آباجان)

طناز طباطبایی (ویلایی‌ها)

گیتی قاسمی (سد معبر)

گیتی قاسمی (ویلایی‌ها)

ماهایا پطروسیان (خفگی)

مینا ساداتی (تابستان داغ)

یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، پنجشنبه 26 مرداد ماه به دبیری جعفر گودرزی برگزار خواهد شد.