به گزارش افکارنیوز،

مهرماه دو سال قبل بود که حج سال 94 با دو حادثه غمبار توأم شد؛ اولی سقوط جرثقیلی بزرگ بر سر حجاج در مسجدالحرام و دومی فاجعه جانکاه منا که موجب شد 464 نفر از هموطنانمان جانشان را از دست بدهند.

در جریان این حادثه دردناک که دولت عربستان سعودی به دلیل بی کفایتی در اداره مناسک حج نقش مهمی در وقوع آن داشت، افراد و شخصیت هایی هم وجود داشتند که بسیاری از مردم آنها را می شناسند و یکی از آنها نیز غضنفر رکن آبادی دیپلمات و سفیر سابق ایران در بیروت بود.

مسئولان سعودی ابتدا منکر ورود رکن آبادی به عربستان بودند اما پس از ارائه دلایل و مستندات فراوان، مجبور به همکاری برای یافتن پیکرش شدند.

«آقای سفیر» مستندی است درباره زندگی غضنفر رکن آبادی در مراحل مختلف زندگی اش از جمله برخی مصاحبه های قدیمی او و گفت‌وگو با اعضای خانواده و دیگر نزدیکان این دیپلمات سابق کشورمان.

کارشناسان عرب زبان نیز در این مستند درباره شخصیت رکن آبادی مطالبی را بیان می‌کنند و در نهایت، روایت ماجرا به فاجعه منا و جان باختن او در این حادثه می رسد.

مستند «آقای سفیر» کاری از ناصر نادری برای پخش از شبکه افق در روز دوشنبه 23 مرداد ساعت 18:00 در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت 7:30 روز بعد پخش می شود.