شرق: همه اجراهاي تالار مولوي تا اطلاع ثانوي تعطيل ميشود و قرارداد گروههايي كه قرار اجراي عمومي داشتند- حتي كارهاي دانشجويي- باطل ميشود. اين جملهاي است كه گروههاي نمايشي كه قرار بود از فردا اجراي عموميشان را در تالار مولوي آغاز كنند به همراه تاكيد بر جمع كردن بيلبوردهاي تبلغياتيشان ابلاغ شده است.

این دومین باری است که در دو سال گذشته تالار دانشجویی دانشگاه تهران با تعطیلی مواجه می‌شود. اما این بار ظاهرا مشکل اخلاقی و پوشش بازیگران باعثتعطیلی دو تالار فعال تئاتر نیست، دعوای میان مرکز هنرهای نمایشی و وزارت علوم برای عمل کردن به تفاهم‌نامه مشترک مانع شده است.

نکته‌ای که چند روز پیش «سعید اسدی» مدیر این تالار در گفت‌وگو با ایسنا نیز آن را هشدار داده بود. این در حالی است که «محمد دشت‌گلی»، سرپرست مرکز هنرهای نمایشی که از خبر تعطیلی سالن اصلی تالار مولوی بی‌اطلاع بود، در گفت‌وگو با شرق این اقدام دانشگاه تهران را باعثتاسف دانست: «باید ابراز تاسف کرد که دانشگاه تهران، دانشگاهی به این بزرگی و با این سابقه درخشان به خاطر مبلغ جزیی تفاهم‌نامه با اداره کل هنرهای نمایشی، فعالیت‌های تالار مولوی را به حالت تعلیق درآورد. پیش از این جهاد دانشگاهی این تالار را اداره می‌کرد و چنین مشکلی هم نداشت. قرار بود که با صحبت کردن مشکل را حل کنیم.»

او با ابراز امیدواری از اینکه فعالیت‌های تالار مولوی به حالت تعلیق درنیاید، گفت: «اگر هم چنین باشد، خود دانشگاه تهران باید پاسخگوی جامعه تئاتری و به‌ویژه دانشجویان تئاتر باشد، همچنانکه خود این دانشگاه دانشجویان تئاتری بسیاری دارد. اگر آنها چنین رویه‌ای دارند مشکلی وجود ندارد، نام مرکز هنرهای نمایشی را بردارند و خودشان رأسا اداره مولوی را برعهده بگیرند.»

براساس تفاهم‌نامه میان مرکز هنرهای نمایشی و وزارت علوم، نهاد دولتی متولی تئاتر موظف است از اجرای تئاتر در این سالن حمایت کند و علاوه بر صدور مجوزهای اجرا، مبلغی هم در اختیار سالن و تئاترها قرار دهد. موضوعی که مدیر تالار مولوی می‌گوید از طرف وزارت ارشاد مورد توجه قرار نگرفته است.

اسدي هشدار داده بود كه: در حال حاضر دانشگاه به اين نتيجه رسيده اگر اين مشكل تا پايان هفته جاري حل نشود، فعاليتهاي تالار مولوي به حالت تعليق درآيد.