به گزارش افکارنیوز،

 «نوار زرد» اولین تجربه کارگردانی پوریا آذربایجانی در مقام تولید مجموعه‌های تلویزیونی محسوب می‌شود. نوار زرد داستان زندگی کاوه کیهان را روایت می‌کند که یک سرگرد پلیس آگاهی است و پرونده‌های مختلف جنایی را حل و فصل می‌کند. او در این میان به پرونده‌ای برمی‌خورد که کشف واقعیت و حل آن، پای بخشی از زندگی شخصی‌اش را به میان می‌کشاند.سریال نوار زرد کاری از شبکه 2 و 20 اپیزودی به سفارش ناجی هنر است که تا به حال 80 درصد از آن فیلمبرداری شده است. این اولین کار تلویزیونی من است، من قبلا سینمایی ساخته بودم تجربه نسبتا جذابی هم بود برایم.

پوریا آذربایجانی در پشت صحنه این سریال با بیان اینکه کاری که سفارش صرف باشد انجام نمی‌دهد گفت: من اصولاً کاری را که فکر می‌کنم درست است انجام می‌دهم و البته گاهی به خاطرش هزینه هم می‌دهم. معمولاً سعی می‌کنم کاری که سفارش صرف باشد انجام ندهم. این سریال کاراکترهای سیاه و سفید ندارد و حتی همین نقش اصلی سریال که امیر آقایی بازی می‌کند کاراکتری مثبت و بدون اشتباه و اشکال نیست ولی سعی بر این بوده که یک پلیس دوست داشتنی به نمایش دربیاید. در نوار زرد  سعی کردم کلیشه‌ها را بشکنم. ممکن است برای همین موضوع در آینده سفارش دهندگان این مجموعه بخواهند برخی تغییرات روی سریال اعمال شود ولی تا امروز که  آقای منتظر المهدی و سایر دوستان راش‌ها را مشکلی بوجود نیامده است. 

وی در مورد فیلم نامه نویس این مجموعه تلویزیونی گفت: «من  کریم لک‌زاده را نمی‌شناختم. آقای شفیعی سناریو رو به من دادند و من خواندم و بعد با کریم لک آشنا شدم. من فکر می‌کنم او نویسنده خوبی است و فرمول‌هایی که باید برای جذابیت قصه رعایت بکند،‌رعایت کرده است و به نظرم نتیجه مثبتی از سریال خواهیم گرفت. البته ما به فراخور تولید در برخی موارد فیلمنامه را بازنویسی می‌کنیم.

این کارگردان در مورد انتخاب بازیگران گفت: من آقای آقایی را سال‌ها است که می‌شناسم. وقتی این نقش را به او پیشنهاد دادم و متن را خواند، خیلی آن را دوست داشت. با اینکه هر سفارش دهنده‌ای ممکن است برای انتخاب هنرپیشگان ایده‌ای داشته باشد که حق هم دارد، ولی واقعا در این پروژه کسی به من چیزی را تحمیل نکرد.

 من سعی میکنم کارم را درست انجام دهم اگر فکر کنم فردی برای نقشی مناسب نیست می‌گویم کما اینکه این اتفاق در کارهایم افتاده است. در «نوار زرد» یک تعاملی اتفاق افتاده است. اینطور نیست که بگویم حرف، فقط حرف من است یا حرف مجری طرح. فیلم سازی یک کار گروهی است و در درجه اول باید منیت در آن شکسته شود. 

امیر آقایی در نقش سرگرد کاوه کیهان، سیروس گرجستانی در نقش پدر او و کمند امیرسلیمانی در نقش فرشته خواهرش ازجمله بازیگران ثابت این مجموعه تلویزیونی هستند. همچنین بهاره کیان‌افشار، محسن بهرامی، قاسم زارع، امیر غفارمنش، نادر مشایخی و داریوش اسدزاده از دیگر بازیگرانی هستند که تاکنون حضورشان در نوار زرد قطعی شده و جلوی دوربین رفته‌اند.

فیلمنامه مجموعه نوار زرد در 20قسمت توسط کریم لک‌زاده نگاشته شده و تهیه‌کنندگی‌اش را موسسه وصف‌صبا عهده‌دار است. این مجموعه حاصل همکاری مشترک شبکه دوی سیما و موسسه ناجی‌هنر محسوب می‌شود و قرار است در فصل پاییز و با شروع هفته نیروی انتظامی به روی آنتن برود.