به گزارش افکارنیوز،

شب گذشته در برنامه تلویزیونی خندوانه گروه هشتم مسابقه ادابازی حضور داشتند.

در آخرین شب از مرحله اول مسابقه ادابازی خندوانه محمد شیری و رضا بنفشه‌خواه (بنفشه‌های شیری) و نیما شعبان‌زاده و رضا زیکساری (دیو و دلبر) با هم رقابت کردند.

در بخش ابتدایی برنامه خندوانه، رامبد جوان درباره قوانین مسابقه ادابازی توضیحاتی داد.

برای آغاز مسابقه دو گروه به مدت سه دقیقه زمان دارند کری‌خوانی داشته باشند. گروه «دیو و دلبر» اولین امتیاز این مسابقه را کسب کردند.

 در مرحله اول مسابقه ادابازی گروه محمد شیری و رضا بنفشه‌خواه (بنفشه‌های شیری) ۵ امتیاز و نیما شعبان‌زاده و رضا زیکساری (دیو و دلبر)

۸ امتیاز کسب کردند.

در این مرحله از مسا بقه امتیاز دو گروه بسیار به هم نزدیک بود و این موضوع، هیجان مسابقه را بیشتر کرد.

در مرحله کلمات ترکیبی دو گروه ضعیف بودند و نتوانستند به خوبی امتیاز دریافت کنند.

تا این مرحله گروه محمد شیری و رضا بنفشه‌خواه (بنفشه‌های شیری) همان ۵ امتیاز و نیما شعبان‌زاده و رضا زیکساری (دیو و دلبر)

۱۰ امتیاز کسب کردند.

مرحله پایانی مسابقه، گروه‌ها باید ضرب‌المثل‌ها را با نقاشی حدس بزنند. این دو گروه در این مرحله،کمترین امتیاز را در میان گروه‌ها به دست آوردند. گروه محمد شیری و رضا بنفشه‌خواه (بنفشه‌های شیری) نتوانستند ضرب‌المثل را حدس بزنند و امتیازی کسب نکردند. البته گروه مقابل هم فقط یک ضرب‌المثل را حدس زدند.

 در پایان مسابقه ادابازی گروه محمد شیری و رضا بنفشه‌خواه (بنفشه‌های شیری) ۵ امتیاز و نیما شعبان‌زاده و رضا زیکساری (دیو و دلبر) ۱۴ امتیاز دریافت کردند.

گفتنی است؛ با پایان مرحله اول مسابقه ادابازی گروه‌های (نصرالله رادش، حامد آهنگی)، (امید نعمتی، مهیار طهماسبی)، (احسان کرمی، آرین کرمی)، (محمد معتضدی، بهزاد قدیانلو)، (امیر کربلایی‌زاده، حسین رفیعی)، (بهرام عظیمی، جمال رحمتی)، (ارژنگ امیرفضلی، محمد نادری) و (نیما شعبان‌زاده، رضا زیکساری) به مرحله دوم صعود کردند.