به گزارش افکارنیوز،
در ابتدای این نشست علی‌اصغر جعفری با تاکید بر این‌که وظیفه همه ما زنده نگه داشتن یاد شهدا و ایثارگران است، توضیح داد: دفاع مقدس سرآغاز خودباوری و اعتماد به نفس در یک جامعه است و با توجه به شروع هفته دفاع مقدس این سازمان برنامه‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است. آنچه در پی می‌آید گزارشی از فعالیت‌های متنوعی است که این سازمان در هفته دفاع مقدس اجرا خواهد کرد.
 

آغاز به کار نشر هنر دفاع مقدس

در حوزه هنرهای نمایشی دفاع مقدس در این هفته از 30عنوان کتاب نمایشنامه با محوریت دفاع مقدس در تیراژ 75هزار نسخه رونمایی خواهد شد. نشر هنر دفاع مقدس نیز در این هفته آغاز به کار می‌کند. تجلیل از مجموعه مقالات پدیدارشناسی حوزه تئاتر دفاع مقدس رونمایی خواهد شد که جمعی از استادان و صاحبنظران حوزه تئاتر دفاع مقدس تحقیقاتی را در این باره انجام دادند و تجلیل از دو نمایش «هفت عصر هفتم پاییز» به کارگردانی ایوب آقاخانی و «نامه آخر» به کارگردانی علی برجی از دیگر برنامه‌های این هفته است.

جشنواره رسام به دبیری انسیه شاه‌حسینی

در هفته دفاع مقدس، فراخوان جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس «رسام» به دبیری انسیه شاه‌حسینی

با رویکرد مدافعان وطن، مدافعان حرم و مجاهدان مقاومت اسلامی و مبارزه با استکبار و صهیونیست جهانی در دو بخش اصلی فیلم و فیلمنامه برگزار خواهد شد.

مستندی به مناسبت اربعین شهید حججی

مستندی به مناسبت اربعین شهید والامقام محسن حججی با نام «نگاه» در حال تولید است که بزودی از شبکه‌های سیما پخش می‌شود. همچنین نماآهنگ آیات انقلاب و کلیپ فرزندان روح‌الله نیز در این ایام برای شهید حججی از تلویزیون پخش و در فضای مجازی منتشر می‌شود. تله‌فیلم «چالش‌های مادربزرگ» به کارگردانی محمد دیندار و «قلک‌های شکسته» به کارگردانی جواد جعفرقلی‌زاده نیز از تولیدات سازمان است که در هفته دفاع مقدس از یکی از شبکه‌های تلویزیونی پخش خواهد شد.

افتتاح نمایشگاه عکس و پوستر «گنج جنگ»

در این هفته همزمان در کل کشور 66 عنوان نمایشگاه عکس و پوستر تحت عنوان «گنج جنگ» افتتاح می‌شود. همچنین در حوزه برنامه‌های تلویزیونی و مشارکت با صدا و سیما، برنامه «تکه‌ای از آسمان» از شبکه آموزش با محوریت معرفی فعالیت‌های هنری و سینمایی و همین‌طور معرفی هنرمندان دفاع مقدس در 52 قسمت به تهیه‌کنندگی سعید بشیری پخش می‌شود. آغاز پخش برنامه «روبه‌روی ماه» با موضوع کتاب‌های تقریظ شده توسط رهبر معظم انقلاب از شبکه آموزش از دیگر برنامه‌های این هفته است. همچنین برنامه «از خرمشهر تا قدس» از دیگر کارهایی است که در رسانه ملی انجام خواهد شد که در دست تولید قرار دارد. دو فیلم تلویزیونی هم با مشارکت معاونت استان‌ها انجام می‌شود؛ فیلم «نه و پنج دقیقه» که حماسه شهید یاسینی است و «اشنوگل» که در جشنواره فجر هم حضور داشته است که هر دو در نوبت پخش و اکران قرار دارند.

تولید فیلم سینمایی با موضوع شهید باقری

سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس تفاهمنامه‌ای با شبکه سحر برای تولید مجموعه مستند «از خرمشهر تا سارایوو» منعقد کرده است. همچنین دومین جشنواره ملی «فانوس» ویژه تولیدات هنری و سینمایی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌های کشور نیز بزودی آغاز به کار خواهد کرد، با این نکته که تفاهمنامه‌ای میان سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و معاونت سیمای صدا و سیما برای تولید مجموعه بلند انیمیشن دفاع مقدس (تحت عنوان «فرزندان ایران») در 180 قسمت 20-15 دقیقه‌ای منعقد شده است. فیلم‌های «شگرا»، «کاتالیزور» و «یونس» سه اثر سینمایی هستند که قرار است مورد حمایت قرار بگیرند و سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس بخشی از هزینه‌اش را پرداخت خواهد کرد. ضمن این‌که این سازمان با بنیاد سینمایی فارابی هم برای تولید یک فیلم سینمایی با موضوع شهید حسن باقری به تفاهم رسیده است.

رونمایی از نرم‌افزار کاربردی دفاع مقدس

در حوزه فضای مجازی اولین جشنواره رسانه‌های دیجیتال دفاع مقدس با رویکرد «مدافعان حرم و مدافعان وطن» به دبیری آقای لسانی کار خود را آغاز می‌کند. همچنین رونمایی از دو بازی استراتژیک با 150 ساعت بازی مستمر برای گیمرهای حرفه‌ای، رونمایی از آثار 120 ثانیه‌ای دفاع مقدس که بازتولید نقاط عطف فیلم‌های دفاع مقدس است، رونمایی از نرم‌افزار کاربردی دفاع مقدس و رونمایی از سامانه برخط پایش تخصصی فضای مجازی در حوزه هنر و سینمای دفاع مقدس از دیگر فعالیت‌های هفته دفاع مقدس است.